Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
5*7cm Рачни кожа embosser, дрво топол печат машина, кожа втиснување алатка, прирачник логото embosser, дрво брендирање железо

5*7cm Рачни кожа embosser, дрво топол печат машина, кожа втиснување алатка, прирачник логото embosser, дрво брендирање железо

DEN 3058.00
DEN 3360.00
 

Това е достапна
Износ5cm x 7cm Температура прилагодливи 500 W Логото топлина притиснете машина, машина debossing
Модел
H57 / H 810 / H 1013
Votalge
220 V/50 Hz
Моќност
500 W
Печат област
5*7cm
Температура
0-400 °C
Нето тежина
2.5 kg
Бруто тежина
3kg
Пакет големина
30x13x11cm
Печат референтна температура
Хартија
85-120°C
Мека пластика
75-85 °C
Тешко пластика
35-100 °C
Човекот-направени од Кожа
75-85 °C
Creasing температура
cowhide 120-150 °C
Мека ПВЦ
65-80 °C
Синтетички Кожа
160-180 °C
Дрво марка
350 °C
Answer : ___________________________ Note : PLS контактирате доколку ви треба 110 V/60 Hz напон
Се справи со боја брод по случаен избор.
Оваа машина има еден 4mm дијаметар дупка на топлина плоча, контактирајте со нас да се прилагоди мувла со матични и завртка, така што ќе може да се инсталира на машината.
Чекор 1 : ја Инсталирате умре со матични и да ја поправите тоа од страна на завртка.
Чекор 2 : Поврзете го Приклучокот за напојување (за 110 V, моќ трансформатор е потребно, оваа машина е 220 V)
Чекор 3 : Pressthe црвеното копче за да моќ на.
Чекор 4 : Притиснете го поставите копчето за да почне да подесување на температурата
Чекор 5 : Притиснете
Чекор 6 : Притиснете последните две нагоре и надолу копчињата за да се прилагоди на температурата.
Врежана кожа, дрво, производи, ракотворби, чанти purses, налепница, канцелариски материјал, обувки марка,пластична амбалажа, кожа врежана брендирање, автомобил седишта, мобилен телефон сетови, хартија покани, картички, белешки, мебел, брендирање, gilt рамки пластика, штанцување и сл.
Ние сме во вашата услуга во рок од 24 часа
Следење На Број
Следење на број ќе биде известен во рок од 2-3 работни денови по достава на стока.
Ако имате било каков проблем со тоа, ве молиме оставете порака за нас.
Одделени со електричен мотор,пумпата е направен од различни анти-корозија увезени материјал.Нема механички метален дел и триење во внатрешноста на пумпа.Пумпата може да издржи масло,топлина,киселина,алкално,триење и хемиски производи.Оваа пумпа ги интегрира предност на само-си го цица пумпа и хемиски пумпа.Тоа само може да си го цица,термичка заштита, стабилна работа

Повеќе информации

боја:
работа плоча 5 7cm
Излезна Моќност:
500W
Димензии:
0-600
Температурата Стабилност:
добро
Текст Voltagle:
220v
Излезна Температура:
0-600
Број На Модел На:
5*7

Најдобрите понуди во категоријата