Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ZONESUN 500W Дигитални Електрични дрво Брендирање Железо, кожа брендирање железо, рачни брендирање железо, електрични брендирање железо

ZONESUN 500W Дигитални Електрични дрво Брендирање Железо, кожа брендирање железо, рачни брендирање железо, електрични брендирање железо

DEN 6945.00
DEN 7632.00
 

Това е достапна
Износ


10cm x 8cm Дигитални Електрични дрво Брендирање Железо, кожа брендирање железо
Модел
H57 / H 810 /H 1013
Votalge
220 V/50 Hz
Моќност
500 W
Печат област
8*10см
Температура
0-400 °C
Нето тежина
2.5 kg
Бруто тежина
3kg
Пакет големина
30x13x11cm
Печат референтна температура
Хартија
85-120°C
Мека пластика
75-85 °C
Тешко пластика
35-100 °C
Човекот-направени од Кожа
75-85 °C
Creasing температура
cowhide 120-150 °C
Мека ПВЦ
65-80 °C
Синтетички Кожа
160-180 °C
Дрво марка
350 °C
Answer : ___________________________ Note : PLS контактирате доколку ви треба 110 V/60 Hz напон
Како да работат :
Оваа машина има еден пречник од 6mm се одржи на топлина плоча, контактирајте со нас да се прилагоди мувла со матични и завртка, така што ќе може да се инсталира на машината.
Чекор 1 : ја Инсталирате умре со матични и да ја поправите тоа од страна на завртка.
Чекор 2 : Поврзете го Приклучокот за напојување (за 110 V, моќ трансформатор е потребно, оваа машина е 220 V)
Чекор 3 : Pressthe црвеното копче за да моќ на.
Чекор 4 : Притиснете го поставите копчето за да почне да подесување на температурата
Чекор 5 : Притиснете
Чекор 6 : Притиснете последните две нагоре и надолу копчињата за да се прилагоди на температурата.
Врежана кожа, дрво, производи, ракотворби, чанти purses, налепница, канцелариски материјал, обувки марка,пластична амбалажа, кожа врежана брендирање, автомобил седишта, мобилен телефон сетови, хартија покани, картички, белешки, мебел, брендирање, gilt рамки пластика, штанцување и сл.
Ние сме во вашата услуга во рок од 24 часа
SKYPE : abby-zheng
E-mail : info(at)zonesuntech.com
QQ : 506696996
ТЕЛ : 86-757-63953808
МОБИЛЕН : 86-139 27284269
Следење На Број
Следење на број ќе биде известен во рок од 2-3 работни денови по достава на стока.
Ако имате било каков проблем со тоа, ве молиме оставете порака за нас.
Одделени со електричен мотор,пумпата е направен од различни анти-корозија увезени материјал.Нема механички метален дел и триење во внатрешноста на пумпа.Пумпата може да издржи масло,топлина,киселина,алкално,триење и хемиски производи.Оваа пумпа ги интегрира предност на само-си го цица пумпа и хемиски пумпа.Тоа само може да си го цица,термичка заштита, стабилна работа

Повеќе информации

Излезна Моќност:
500W
Температурата Стабилност:
добро
Текст Voltagle:
220v
Број На Модел На:
10*8 печат машина
Излезна Температура:
0-600
Димензии:
10*8 печат машина

Најдобрите понуди во категоријата