Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
1390 100w co2 покана картичка машина за сечење/ласерски машина

1390 100w co2 покана картичка машина за сечење/ласерски машина

DEN 151200.00
 

Това е достапна
Износ

1390 100w co2 покана картичка машина за сечење/ласерски машина
1390 ласерски машина за сечење параметри :
Item / Модел
RDJ-1390
Работна површина
1300*900mm
Ласерски моќ
60 W/80 W/100 W/130 W150 W/180 W
Ласерски тип
CO2 запечатени ласерски цевка,водата-ладење,10.6 um
Брзина гравирање
0-60000mm/мин
Сечење брзина
0-40000mm/мин
Ласерски Излез
1-100% софтвер поставување
Ресетирање прецизноста на позиционирањето
≤±0.01 mm
Напојување
220 V/50 HZ (Факултативно 110 V/60 HZ)
Температурата на работа
0 - 45°C
Оперативен влажност
5 - 95%
Мин. обликувањето карактер
Англиски 1.0 х 1.0 mm
Графички формат поддржан
BMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, ПИ
Софтвер поддржани
TAJIMA, Corel Draw, Photoshop, Auto CAD
Возење систем
stepper мотор
Ладење на чекање
Вода чилер CW3000 CW5000 CW5200
Опрема Димензии
1790x1100x1070mm
Нето Тежина :
320kg
Превозот Димензии
1980 x 1440 x 1220mm
Факултативна Резервни Делови
Горе-доле грутката, Ротари Систем, Саќе табела
Се Препорачува Резервни Делови
Ласерски Цевка и Леќа
1390 ласерски машина за сечење делови :
>> Ласерско сечење гравирање машина карактеристики :
1. 3мм Ладно валани челични заварени машина кревет , силна и водење на стабилна.
2. Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму.
3. Огноотпорни прозорец ,поголема безбедност.
4.CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга времето во текот има око 8500~10000 работни часови.
5. Ласерски Моќност 40 W~180 W , добар квалитет и стабилна излезна да се продолжи на ласерски цевка услуга време.
6. Сингапур увезени од леќи и огледала . Висок transmittance, добро фокусирани, како одраз ефект.
7. Ruida или Leetro Контролер USB интерфејс, поддршка онлајн/офлајн работење, англиски јазик систем, прилагодлив за сечење, брзина и моќ.
8. Висока точност stepper мотори и возачи. Појас пренос.
9. Tiwan Hiwin Линеарен квадратен водич шини , поголема прецизност.
10. Ласерско гравирање и сечење или Lasercut 8.0 софтвер, упатството за корисникот.
11. Алатница : множество на клучеви, леќа чистење хартија, пакет на завртки, резервни граница вклучите, леќа отстранување алатка, прирачник, CD, У диск, фокусна должина на стап.
12. Отворен стил , предната и задната страна на машината е отворена што е можно подолго материјал, пробив на ограничување на работното парче должина.
>>1390 ласерски машина за сечење Опција Делови :
>>Применливи Материјал :
Не-метални материјали како што се ткаенини, етикета, гума, мермер, гранит, плочки, хартија одбори, кожа,
вез, акрилик, стакло, пластика, МДФ, дрвени плочи и хартија опрема итн.
>>Применливи Индустрија :
Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка, уметности и занаети, итн.
1) Машина е прилагодена пред породувањето.
2) англиски на софтвер, упатство и детални инсталација и обука Видео DVD
3) Гарантниот период : една година на делови од датумот на испорака датум, 3 дополнителни години на бесплатна поправка. Живот-време за техничка поддршка.
4) Машина за резервни делови и за поправка на услугата се нуди во текот на животот.
5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни.
6) 24 часа техничка поддршка по e-mail порака, повик или од врата на врата-до-врата служба.
7) Професионална cnc рутер машина снабдувач со 10 години искуство.
8) Меѓународниот сертификат за квалитет : CE, ISO9001
За понуди најсоодветен машина со поволна цена, дали би сакале да се потврди подолу прашања :
1) која е вашата reuqested макс работна површина, X : ___мм, Y : ___mm?
2) Што главно работа правиш ? Само engrave, cut, или и двете ?
3) Какви се вашите материјали, метални или неметални, кои се тие?
По вашето враќање коментари, ние ќе ви испратиме повеќе информации за машина заедно цена .

Повеќе информации

Бренд Име:
Rabotec
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
RTJ1390R8
Работни големина:
1300*900mm
Ласерски Моќ:
100w 130w 150w 180w
Ладење:
вода чилер
Табела:
Нож или Саќе
Контролор:
Ruida или Leetro
Ласерска:
Reci или EFR
Ласерски живот:
10000 часа
Функција:
црвено покажувачот
Опција:
Ротари уред
Гаранција:
2 години

Најдобрите понуди во категоријата