Топла Продажба Co2 Метални Ласерски Машина за Сечење 150w за Нерѓосувачки Јаглерод Челични Лимови

Топла Продажба Co2 Метални Ласерски Машина за Сечење 150w за Нерѓосувачки Јаглерод Челични Лимови

DEN 348000.00
 

Това е достапна
Износ

Топла Продажба Co2 Метални Ласерски Машина за Сечење 150w за Нерѓосувачки Јаглерод Челични Лимови
Ласерски машина за сечење метал опис :
Item / Модел
RDJ-1390 M
Работна површина
1300 x 900mm
Ласерски моќ
150 W/180w/280w
Ласерски тип
CO2 запечатени ласерски цевка,водата-ладење,10.6 um
Брзина гравирање
0-60000mm/мин
Сечење брзина
0-40000mm/мин
Ласерски Излез
1-100% софтвер поставување
Ресетирање прецизноста на позиционирањето
≤±0.01 mm
Напојување
220 V/50 HZ (Факултативно 110 V/60 HZ)
Температурата на работа
0 - 45°C
Оперативен влажност
5 - 95%
Мин. обликувањето карактер
Англиски 1.0 х 1.0 mm
Графички формат поддржан
BMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, ПИ
Софтвер поддржани
TAJIMA, Corel Draw, Photoshop, Auto CAD
Возење систем
stepper мотор
Ладење на чекање
Вода-ладење и систем за заштита на
Опрема Димензии
1990x1400x1470mm
Нето Тежина :
550kg
Превозот Димензии
2090 x 1500 x 1570mm
Факултативна Резервни Делови
Горе-доле грутката, Ротари Систем, Саќе табела
Се Препорачува Резервни Делови
Ласерски Цевка и Леќа
Ласерско сечење метал машина делови :
метални ласерски машина за сечење
>> Метални Ласерски машина за сечење карактеристики :
1. 3мм Ладно валани челични заварени машина кревет , силна и водење на стабилна.
2. Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму.
3. Огноотпорни прозорец ,поголема безбедност.
4.CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга времето во текот има око 8500~10000 работни часови.
5. Ласерски Моќност 40 W~180 W , добар квалитет и стабилна излезна да се продолжи на ласерски цевка услуга време.
6. Сингапур увезени од леќи и огледала . Висок transmittance, добро фокусирани, како одраз ефект.
7. Ruida или Leetro Контролер USB интерфејс, поддршка онлајн/офлајн работење, англиски јазик систем, прилагодлив за сечење, брзина и моќ.
8. Висока точност stepper мотори и возачи. Појас пренос.
9. Tiwan Hiwin Линеарен квадратен водич шини, поголема прецизност.
10. Ласерско гравирање и сечење или Lasercut 8.0 софтвер, упатството за корисникот.
11. Алатница : множество на клучеви, леќа чистење хартија, пакет на завртки, резервни граница вклучите, леќа отстранување алатка, прирачник, CD, У диск, фокусна должина на стап.
12. Отворен стил, предната и задната страна на машината е отворена што е можно подолго материјал, пробив на ограничување на работното парче должина.
Опција делови :
метални ласерски машина за сечење
>>Применливи Материјал :
Не-метални материјали како што се ткаенини, етикета, гума, мермер, гранит, плочки, хартија одбори, кожа,
вез, акрилик, стакло, пластика, МДФ, дрвени плочи и хартија опрема итн.
>>Применливи Индустрија :
Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка, уметности и занаети, итн.
1) Машина е прилагодена пред породувањето.
2) англиски на софтвер, упатство и детални инсталација и обука Видео DVD
3) Гарантниот период : една година на делови од датумот на испорака датум, 3 дополнителни години на бесплатна поправка. Живот-време за техничка поддршка.
4) Машина за резервни делови и за поправка на услугата се нуди во текот на животот.
5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни.
6) 24 часа техничка поддршка по e-mail порака, повик или од врата на врата-до-врата служба.
7) Професионална cnc рутер машина снабдувач со 10 години искуство.
8) Меѓународниот сертификат за квалитет : CE, ISO9001
метални ласерски машина за сечење
За понуди најсоодветен машина со поволна цена, дали би сакале да се потврди подолу прашања :
1) која е вашата reuqested макс работна површина, X : ___мм, Y : ___mm?
2) Што главно работа правиш ? Само engrave, cut, или и двете ?
3) Какви се вашите материјали, метални или неметални, кои се тие?
По вашето враќање коментари, ние ќе ви испратиме повеќе информации за машина заедно цена .

Повеќе информации

Бренд Име:
Rabotec
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
RTJ1390MA5
Работни големина:
1300*900mm
Ласерски Моќ:
150w 180w 280W
Ладење:
вода чилер
Табела:
Нож или Саќе
Контролор:
Ruida или Leetro
Ласерска:
Reci или EFR
Ласерски живот:
10000 часа
Функција:
црвено покажувачот
Опција:
Ротари уред
Гаранција:
2 години

Најдобрите понуди во категоријата