4x3 нозе нерѓосувачки челик метал cnc ласерски машина за сечење цена за продажба

4x3 нозе нерѓосувачки челик метал cnc ласерски машина за сечење цена за продажба

DEN 348000.00
 

Това е достапна
Износ

4x3 нозе нерѓосувачки челик метал cnc ласерски машина за сечење цена за продажба
Ласерски машина за сечење метал опис :
Item / Модел
RDJ-1390 M
Работна површина
1300 x 900mm
Ласерски моќ
150 W/180w/280w
Ласерски тип
CO2 запечатени ласерски цевка,водата-ладење,10.6 um
Брзина гравирање
0-60000mm/мин
Сечење брзина
0-40000mm/мин
Ласерски Излез
1-100% софтвер поставување
Ресетирање прецизноста на позиционирањето
≤±0.01 mm
Напојување
220 V/50 HZ (Факултативно 110 V/60 HZ)
Температурата на работа
0 - 45°C
Оперативен влажност
5 - 95%
Мин. обликувањето карактер
Англиски 1.0 х 1.0 mm
Графички формат поддржан
BMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, ПИ
Софтвер поддржани
TAJIMA, Corel Draw, Photoshop, Auto CAD
Возење систем
stepper мотор
Ладење на чекање
Вода-ладење и систем за заштита на
Опрема Димензии
1990x1400x1470mm
Нето Тежина :
550kg
Превозот Димензии
2090 x 1500 x 1570mm
Факултативна Резервни Делови
Горе-доле грутката, Ротари Систем, Саќе табела
Се Препорачува Резервни Делови
Ласерски Цевка и Леќа
Ласерско сечење метал машина делови :
метални ласерски машина за сечење
>> Метални Ласерски машина за сечење карактеристики :
1. 3мм Ладно валани челични заварени машина кревет , силна и водење на стабилна.
2. Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму.
3. Огноотпорни прозорец ,поголема безбедност.
4.CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга времето во текот има око 8500~10000 работни часови.
5. Ласерски Моќност 40 W~180 W , добар квалитет и стабилна излезна да се продолжи на ласерски цевка услуга време.
6. Сингапур увезени од леќи и огледала . Висок transmittance, добро фокусирани, како одраз ефект.
7. Ruida или Leetro Контролер USB интерфејс, поддршка онлајн/офлајн работење, англиски јазик систем, прилагодлив за сечење, брзина и моќ.
8. Висока точност stepper мотори и возачи. Појас пренос.
9. Tiwan Hiwin Линеарен квадратен водич шини, поголема прецизност.
10. Ласерско гравирање и сечење или Lasercut 8.0 софтвер, упатството за корисникот.
11. Алатница : множество на клучеви, леќа чистење хартија, пакет на завртки, резервни граница вклучите, леќа отстранување алатка, прирачник, CD, У диск, фокусна должина на стап.
12. Отворен стил, предната и задната страна на машината е отворена што е можно подолго материјал, пробив на ограничување на работното парче должина.
Опција делови :
метални ласерски машина за сечење
>>Применливи Материјал :
Не-метални материјали како што се ткаенини, етикета, гума, мермер, гранит, плочки, хартија одбори, кожа,
вез, акрилик, стакло, пластика, МДФ, дрвени плочи и хартија опрема итн.
>>Применливи Индустрија :
Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка, уметности и занаети, итн.
1) Машина е прилагодена пред породувањето.
2) англиски на софтвер, упатство и детални инсталација и обука Видео DVD
3) Гарантниот период : една година на делови од датумот на испорака датум, 3 дополнителни години на бесплатна поправка. Живот-време за техничка поддршка.
4) Машина за резервни делови и за поправка на услугата се нуди во текот на животот.
5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни.
6) 24 часа техничка поддршка по e-mail порака, повик или од врата на врата-до-врата служба.
7) Професионална cnc рутер машина снабдувач со 10 години искуство.
8) Меѓународниот сертификат за квалитет : CE, ISO9001
метални ласерски машина за сечење
За понуди најсоодветен машина со поволна цена, дали би сакале да се потврди подолу прашања :
1) која е вашата reuqested макс работна површина, X : ___мм, Y : ___mm?
2) Што главно работа правиш ? Само engrave, cut, или и двете ?
3) Какви се вашите материјали, метални или неметални, кои се тие?
По вашето враќање коментари, ние ќе ви испратиме повеќе информации за машина заедно цена .

Повеќе информации

Бренд Име:
Rabotec
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
RTJ1390MA8
Работни големина:
1300*900mm
Ласерски Моќ:
150w 180w 280W
Ладење:
вода чилер
Табела:
Нож или Саќе
Контролор:
Ruida или Leetro
Ласерска:
Reci или EFR
Ласерски живот:
10000 часа
Функција:
црвено покажувачот
Опција:
Ротари уред
Гаранција:
2 години

Најдобрите понуди во категоријата