К-105 110V/220V 30W/50W Мали Дигитални Ултразвукови Почиста Чистење на Машината За да се Види Електронски Додатоци Накит Монета

К-105 110V/220V 30W/50W Мали Дигитални Ултразвукови Почиста Чистење на Машината За да се Види Електронски Додатоци Накит Монета

DEN 810.00
DEN 852.48
 

Това е достапна
Износ


1, очила, оптички инструменти : сите оптички леќи, како што се различни очила (вклучувајќи и контактни леќи), лупа, двоглед, микроскопа, камери, видео камери и други делови на објективот од ултразвукови чистење, полнење целосно сите светот вистината. 2, жад, накит преработувачката индустрија : за брусење и полирање процес, многу прашина, нечистотија ќе израстоци во жад, накит, и овие артефакти се често комплексни форма, пукнатини и големи, традиционалните чистење методи се често во можност да се направи нешто, и нашите ултразвукови чистење е уникатен чуда. 3, банки, пошти, финансии, уметност и занаети, рекламната индустрија, канцелариски материјали : како што се печатачи, млазницата, игла пенкало, пенкала, четки, млазници, распрскувачи често се блокирани, фоки, често се замаглени поради израстоци на vermilion, најчесто почиста осигурат јасна течност. Кога се комбинираат со соодветна количина на детергент или други средства за чистење агенти имаат подобри резултати. 4, комуникациска опрема, апарат поправка : мобилни телефони, воки-токи, музички плеери и други електрични апарати, прецизност кола, делови со користење на ултразвукови чистење во комбинација со anhydrous алкохол за да се чисти, може да се добие одлична целосно и комплетно чистење на воздухот-слободен за чистење ефект. Објаснување : Ултразвучно Фреквенција : 40 K-Hz / 80 K-Hz Резервоарот материјал : не ' рѓосувачки челик Капацитет : 0.6 L Време контрола : 0-60minutes, Дигитален тајмер Екранот прилагодливи. Моќност : 50 W / 30 W Внатрешни Димензии : 168 X89 X42 mm Пакување големина : 175 X95 X50 mm (должина x ширина x висина)
Превозот :
Предмети ќе биде 100% се проверуваат од страна на нашите професионални инспектор пред пратката.
Тоа обично трае 3 до 10 работни дена за доставување се очекува преку објект на вашата рака од страна на курирската служба DHL .
Тоа обично трае 7-25 работни дена да брод од нашиот објект на вашата страна Epacket
Тоа обично трае 9-50 работни дена да брод од нашиот објект на вашата страна Кина Пост Воздух Mail или Сингапур Пост или Ali Express Стандард Превозот или Ali Express Saver Превозот .
Ние recommand да можете да ја користите Ali Express Стандард Превозот или Ali Express Saver Превозот.
Повратни информации
Ако можете да ни даде Позитивни повратни информации и Сите 5 Ѕвезди , ќе бидам Многу Благодарен за вас. Ние се надеваме дека можеме да ја добиете вашата охрабрување и поддршка.
Ако имате било какви прашања, можете да испратите порака до нас , јас ќе ви даде добро решение , ве Молиме да не се отвори спорот одеднаш
За нас
Ние поддршка за промет на големо . Ако сакате да купите голем број од оваа точка , можете да контактирате со нас и ние може да ви даде најмногу поволна цена и брза испорака .
Ве молиме кликнете на "add to моите омилени продавници" копчето, така што ќе можете брзо да ми го отвори продавница за следниот пат.

Повеќе информации

боја:
110V НИ ПРИКЛУЧОКОТ, 220V ЕУ ПРИКЛУЧОК
Бренд Име:
ANENG
Број На Модел На:
за Мобилен Телефон
Компатибилен Бренд:
Apple iphone
Големина:
25*15*8CM
Компоненти:
Ултразвукови Почиста
Земја/Регион на Производство:
Кина

Најдобрите понуди во категоријата