Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
12V41.6A Напојување 500W Возачот Конвертор Лента Светлина 220V/110V DC Универзална Регулирани Префрлување за видео надзор Камерата/LED/Следат

12V41.6A Напојување 500W Возачот Конвертор Лента Светлина 220V/110V DC Универзална Регулирани Префрлување за видео надзор Камерата/LED/Следат

DEN 918.24
 

Това е достапна
Износ


Пакет Содржина
1 PCS 12 V41.6 A Светлина Трансформатор.
Спецификации
Влезен Напон : AC110 V-220 V 50/60 Hz
Излезен Напон : DC 12 V
Излезна Струја : 41.6 На
Моќност : 400 W
Школка Материјал : Метал случај
Работна Температура : 0~40°C
Температура На Чување : -20~60°C
Нето Тежина : 1.6 g
Demension : 240*125*65
Сертификација : CE/FCC/Rohs/CCC
Карактеристики
Изградена-во текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита
PWM дизајн, бидете сигурни дека стабилност и висока ефикасност на напојување.
Анти-притискање, пренесува ВЛЕЗ тест, бран помалку од 20 MV.
Константен напон излез, да претпоставиме стабилно напојување за LED осветлување за да стигнат до подолг животен век
Типични Апликации
LED Лента напојување
Безбедност надзор индустрија
Други индустриски апликации

Повеќе информации

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
EP-12V41.6A

Најдобрите понуди во категоријата