PCIe USB 3.0 4Port Картичка конвертор адаптер/PCI-експрес прошири додадете на картичка за пренос стапка до 5GB/s for PC/desktop Бесплатен превозот

PCIe USB 3.0 4Port Картичка конвертор адаптер/PCI-експрес прошири додадете на картичка за пренос стапка до 5GB/s for PC/desktop Бесплатен превозот

DEN 432.00
DEN 474.72
 

Това е достапна
Износ


PCIe USB 3.0 4 Port Картичка конвертор адаптер/PCI-експрес прошири картичка за пренос стапка до 5 GB/s for PC/desktop/Free shippng
Карактеристики : Со VL800 чипсет Поддржува четири USB 3.0 уреди во Согласност на Universal serial Bus 2.0 Поддржува Windows XP/2003/Vista/7/8 и над Порти (Поддржува 4 Долнопроточни Порти за сите Брзини) 4 Надворешни Пристаништа Моќ Конектор : Molex 4-pin Моќ Конектор Една коловозна лента (x1) PCI Express Автопат Стапки до 5 Gbps Целосно во Согласност со PCI Express База Спецификација Ревизија 2.0 Компатибилен со Universal Serial Bus 3.0 Спецификација ревизија 1.0 Поддржува Истовремена Работа на Повеќе USB 3.0 USB 2.0 и USB 1.1 Уреди Поддржува Податоци за Цени : Супер Брзина 95 Gbps) High Speed (480 Mbps) Full Speed (12 Mbps) Ниска Брзина (1.5 Mbs P во Согласност со Intel е Продолжителен Домаќин Контролер Интерфејс Спецификација ревизија 1.0

Повеќе информации

Тип:
Додади На Картички,PCIe
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express,USB
Број На Модел На:
N-EXPCI-4PA
Бренд Име:
GODO
Чипсет:
SATA II 5Gbps
Интерфејс:
USB3.0
Поддршка:
компатибилен со USB 2.0 и 1.1
За Поддршка На Системот:
Windows XP/Vista/7/8/10
Надворешна сила:
НЕМА ПОТРЕБА
Тип:
PCI Express до USB Картичка
USB Порти:
4 порти
Функција:
Hot-Plug замена
тип 1:
PCie се Прошири картичка

Најдобрите понуди во категоријата