дијамант сликарство жена пиење вино diy крстот бод дијамант везови полн плоштад дијаманти портрет за дома декор ASF757

дијамант сликарство жена пиење вино diy крстот бод дијамант везови полн плоштад дијаманти портрет за дома декор ASF757

DEN 616.00
DEN 769.92
 

Това е достапна
Износ


Ако сте на купувачи кои се фокусираат на квалитетот на производот, услуга и вашето здравје повеќе од само евтина цена, ве молиме изберете нашата продавница! Сите продавачи се присутни на натпреварот, со тоа што нивната цена поевтини и поевтини, квалитетот на производите полошо и полошо, а НЕ нас! Ве молиме размислете за лошо и јас nsufficient дијаманти, евтино печатење со мастило и евтини дијаманти кои дефинитивно се штетни за вашето здравје, на платно и со многу набори, не се целосно полнење, скршени пакет, долго време на испорака и лоши по-продажба на услуги.. ..Верувај ми, пред голема конкуренција тука, не продавачот може да си дозволи евтини цена со добри производи, нели? И ние само ги инсистирање на добар квалитет и услуга, наместо на ниска цена!
Нашиот производ е полна постават-од плоштадот дијамант везови.
Тоа е полу-готови дијамант мозаик, па може да уживаат DIY хоби забава и чувство на остварување со вашето семејство или пријатели.
Фото Обичај
Повеќе Категории
Кликнете на зборовите подолу да ги внесете Категории
Посетете Ја Нашата Продавница
За Дијамант Везови Сет
Работи во Пакет : Платно, Кристал Кеси, Пинцети, Плоча, Пенкало, Лепак.
За Пакување
Големина >= 30*40cm, Подароци Кутија за Пакување
Големина
За Дијаманти
Плоштад смола дијамант со 447 DMC бои; Секој дијамант големина : 2.5x2.5mm
Постојат два вида на кристал : 1, точка 9; 2, дел 13, кои се многу сјајна и светла.
Пакет на Дијаманти
Ние им даде повеќе од 20% екстра rhinestones да бидете сигурни дека тие се доволно.
За Платно
Платно Пакет : навива за да се избегне набори;
Увезената нафта сликарство платно, симболите се многу јасни.
Усвоените платно, кристал и лепак се сите еколошки материјали кои се безбедни за децата.
Инструкции
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант кеси, платно и алатки;
2. Проверете смола дијамант со DMC бои, средена, со цел на кодирање;
3. Изберете една боја на дијаманти и да ги стави во чинија, се тресат плоча малку;
4. Постојат многу симболи на платно одговара на бојата на кодирање;
5. Натопи пенкало главата со лепак, така што тоа може да се држи еден дијамант, а Потоа се држи на дијамант на платно со соодветниот симбол. Пинцети, исто така може да се користи наместо пенкало;
6. Кога ќе завршите, притиснете дијаманти правилно со книга да се направи тоа, фирмата; Стави на дијамант сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како уникатен подарок.
Готови Производи Шоу
Во Врска Со Нашите Производи
Нашите дијамант слика е полн поставена со квадратни смола дијаманти. Тоа е полу-готови, и не вклучува рамка. Ние ќе се обезбеди алатка за поставување и 20% повеќе дијаманти за да се заврши дијамант везови. Иако нашиот производ не е најевтин, но квалитетот е најдобар! Кога ќе завршите со него, можете да ја испратите фотографијата на вашата слика за нас, за да можеме да го покаже тоа да купувачи од целиот свет за почит!
Големина На Девијација
Малку големина отстапување (1-3cm) е дозволено за сликата дел на платно поради софтвер отстапување понекогаш.
Боја На Разликата
Различни типови на компјутери и монитори покажат истата слика малку поинаква. И вистинската боја на готови дијамант везови понекогаш не може да биде иста како на оригиналните или ефект слика.
Број на Дијамант Бои
Ние ќе се обидеме потрудиме да дадеме што повеќе дијаманти бои што е можно, но различни слики и имаат различни големини дијамант боја броеви.

Повеќе информации

Големина:
20x30cm, 25x40cm, 30x45cm, 40x60cm, 50x80cm, 60x90cm
Шаблон Тип:
Портрет
Бренд Име:
Некогаш Момент
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Големина:
20x30cm / 25x40cm / 30x45cm / 40x60cm / 50x80cm / 60x90cm
дизајн:
Жена / Серија
Пакување:
Подарок Кутија (Големина >=30*40cm); Меур Торба за Пакување (Големина
Материјал:
Плоштад Смола Кристал 2.5*2,5 mm, DMC 447 Боја; Платно
Алатки:
Пинцети, Пенкало, Лепак, Пластична Плоча
Тип:
Дијамант Везови / Дијамант Сликарство / Дијамант Мозаик / Везана
Функција:
Дома Декорација; Подарок; DIY Хоби Занаети
Употреба:
Спална соба, трпезарија, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар
Категории:
Уметности, Занаети & Шиење / Насловна Оркестарот / Декорација Занаети
Предност:
На Продажба; Бесплатен Превозот; Купи Директно Од Кинеската Фабрика

Најдобрите понуди во категоријата