F05114-АУ JMT Собрани F550 6-Aix Комплет со APM 2.8 Лет Контролер GPS Компасот Не Батеријата / Полначот Не Gimbal FS

F05114-АУ JMT Собрани F550 6-Aix Комплет со APM 2.8 Лет Контролер GPS Компасот Не Батеријата / Полначот Не Gimbal FS

DEN 18240.00
DEN 19200.00
 

Това е достапна
Износ

Собрани F550 6-Aix Комплет со APM 2.8 Лет Контролер GPS Компасот Не Батеријата/Полначот Не Gimbal Пакување, вклучувајќи : 1 X F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка Flame Wheel 3 X D2212 920 KV насока на стрелките на часовникот Brushless Мотор 3 X D2212 920 KV Контра-стрелките на часовникот Brushless Мотор 6 X 30 A Brushless ESC 3 X 9443 пропелери 1 X APM 2.8 Multicopter Лет Контролорот 1 X GPS со Компас 1 X Radiolink AT9 2.4 GHz 9 Канал Радио Предавател & Приемникот 1 X Високи Слетување Пропадна PTZ 4 X 65mm Отпорност Пропадна-Доказ Сунѓерот Пена Цевка Топката F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка Flame Wheel Комплет
(Боја на Flamewheel оружје,ќе бидат променети од страна на произведени.Случаен испраќаат,ако имате барање,ве молиме однапред да се потврди инвентар,без негативни или спор прифатени за боја причина,благодарение се разбере и да ви помогне повторно)
Материјали : стаклени влакна +ABS пластика,
Боја : Случајни како слика
Рек тежина : 424 g
Wheelbase симетрични мотор : 550 мм,
Полетување тежина : 1200-2400 грама
Пропелер : 10 x 4.5 во; 8 x 4.5 во
(Не се вклучени)
Се препорачува батерија : 3 S-4 S Li Po,
Се препорачува мотори : 22 x 12 mm
Се препорачува ESC : 30 A или 18 A,
Вклучува поврзување на арм x 6, горниот капак x 1, следниот покрие x 1, x 36 завртка
D2212 920 KV насока на стрелките на часовникот Контра-стрелките на часовникот Г.С. CCW Brushless Мотор
Надворешниот дијаметар : 28.0 mm Висина : 24.0 mm (Без Вратило) K V : 920kv 30 A Brushless ESC Брзина Контролер
1.1 Излез : Континуирано 25 A, Пукна 40 A до 10 Секунди.
1.2 Влезен Напон : 2-4 клетки литиум батерија или 5-12 Ni Cd клетки/NIMh батерија.
1.3 БЕК : 3А
1.4 Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM. (BLM : Brush Less Мотор)
1.5 Големина : 45mm (L) * 25mm (W) * 11mm (H).
1.6 Тежина : околу 25g.
пропелер 9443 Должина : 9.4 инчи Производ на Теренот : 4.3 инчи Боја : Бела APM2.8 Ardu Pilot Мега APM 2.8 Multicopter Лет Контролер 2.5 2.6 Надгради Големина на : 70*45*13.5 Тежина : 28 G APM е отворен извор контрола на летање, може да се игра APM и зависи од индивидуалните способности. Играчот мора да имаат способност на основно разбирање на монолитен интегриран коло, в-јазик, познавање на електрични,механички, и исто така треба одреден степен на ментална способност, financialand материјалните ресурси, енергија, поддршка.Ако не сте подготвени, тогаш Ние ви препорачуваме да се подготват некои воведни информации во прв план. Вовед : Елиминира V2.52 Стара Верзија 1.0 mm 6 P SM06 B GPS интерфејс , изменета на DF13-4 P компас надворешни I2 C интерфејс, Место на DF13-5 P GPS интерфејс со надворешни интерфејси на компасот, полесно да конекции GPS со надворешни компас. Замени V2.52 I2 C интерфејс за мулти-цел MUX интерфејси, која може да се користи од страна на самите корисници преку Подлога на Задната Табла слободно да се конфигурираат функција излез, UART0,UART2,I2 C,OSD опција, defaults OSD интерфејс, избегнување на 2.52 верзија кога ќе сакате да ги користи и за Пренос на Податоци и OSD, треба да се користи Y-линија одвојување на интерфејс програма. Подобрување на OSD интерфејс кога се користи во комбинација со Пренос на Податоци, бидејќи на отпор на изолација, поефикасно да се избегне мешање на Пренос на Податоци. Нови V2.8.0 употреба сад полу-LP2985-3.3, притисок-отпорни до 16 V, зголемена сигурност, намалена веројатност на Лошо Жиро здравје поради напон проблеми. GPS со Компас
GPS Карактеристики : - Вграден компас GPS модул - Главниот чип : 6 M - Со брзо сателитски пребарување брзина и висока прецизност - Компатибилен со APM сериски порт и I2 C порт - Вклучува круг пластични школка
- Пре-конфигуриран, Блесна со точните прилагодувања, и тестирани - Супер-Светли LED,Black Plane со Стандардот Мк стил монтажа дупки 45mm X 45mm - Кабелот вклучен - Со L5883 компас Кабел должина во 25 CM - Димензии : 53.

Повеќе информации

Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
F05114-АУ
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
jmt

Најдобрите понуди во категоријата