Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
FS2A 4CH AFHDS 2A Мини Компатибилен Приемник PWM Излез за Flysky i6 i6X i6S Предавателот

FS2A 4CH AFHDS 2A Мини Компатибилен Приемник PWM Излез за Flysky i6 i6X i6S Предавателот

DEN 369.00
DEN 671.52
 

Това е достапна
Износ


Опис :
Точка име : Flysky FS2 A 4 CH Приемник Канали : 4 CH повратен сигнал : PWM Фреквентен опсег : 2.408-2.475 GHZ B a n d ширина : 135 Приемник чувствителност : -92 DBM 2.4 G на владата : AFHDS 2 A Failfe : Yes напон : 3.3-10 V Растојание : 400+ метри Работат на струјата : 20 MA Големина : 11 * 25ММ Тежина : 0.9 грама
Поддршка : FS-I6, FS-I6 X, FS-I6 S, FS-TM8, FS-TM10, FS-I10 и други AFHDS 2 A протокол предавателот Обврзуваат : 1. Притиснете и задржете го копчето на приемникот и поврзете го на примачот. Сината светлина на приемникот трепка, влезе во bindind режим. 2, Поставување на предавателот во име на владата (потврдено AFHDS 2 A протокол). По добивање во име на владата, примачот светлината се менува од трепка да се забави флеш. 3, Предавателот се излезе од врзуваат режим, потоа приемникот сина светлина станува светла. Покажува дека сигнал примате е успешна. Failsafe прилагодувања : приемникот може нормално примање на предавател сигнал, притисни на рокер до failsafe сет, долго притиснете примачот име копчето, сино светло трепка брзо неколку пати и потоа секогаш светла , failsafe прилагодувања е успешна.
Pacakge Се Вклучени :
1 X FS2 A 4 CH AFHDS 2 A Мини Компатибилен Приемник
Враќање :
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назад
Гаранција :
Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.
Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

Повеќе информации

Бренд Име:
JJRC
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Примачите
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
Други
Технички параметри:
Вредност 10
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Компатибилен Приемник

Најдобрите понуди во категоријата