F17723 Hobbywing XRotor Lipo 3-4S Долга жица 20A Brushless ESC Не БЕК висока refresh курс за Мулти-оска авиони copters

F17723 Hobbywing XRotor Lipo 3-4S Долга жица 20A Brushless ESC Не БЕК висока refresh курс за Мулти-оска авиони copters

DEN 379.20
 

Това е достапна
Износ

Карактеристики : Специјални основни програма за мулти-роторот контролори во голема мера ја подобрува гас одговор. Посебно оптимизиран софтвер за одлично компатибилност со диск-тип на мотори. Сите поставки, освен на "Времето" се претходно наместени, прави со користење на едноставни, високо интелигентни и адаптивни. На извртени пар дизајн на гас сигнал кабел ефикасно го намалува crosstalk произведени во сигнал на пренос и го прави лет постабилна. Компатибилен со различни лет-системи за контрола и поддржува сигнал со фреквенција до 621 Hz (Забелешка : сите гасовни сигнали преку 500 Hz се не-стандардни сигнали) . Посебен диск чип има многу подобра MOSFET возење ефект од заеднички возење коло се состои од дискретни компоненти. MOSFET со екстра-ниска отпорност носи високи перформанси и одлична тековната издржливост. Спецификации : Бренд : Hobbywing Модел : XRotor 20 A Con. Струја : 20 A Врв Струја(10-ти) : 30 A БЕК : НЕМА Li Po Батерија : 3-4 S Програмабилни Предмет : Мерењето(Високо/Средно) Тежина : 14g / 1 Pcs Големина на : 52.4 * 21.5 * 7 Одговараат за : 330 450 Класа Quadcopter Пакет големина : 15 * 10 * 5 cm / 6 * 4 * 2 во Пакет тежина : 120 g / 4 мл Пакет листа : 1 * Hobbywing XRotor 20 A ESC

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Пластични
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка

Најдобрите понуди во категоријата