4pcs 18MM OD x 15MM ID x 1000mm се Тркалаат 3k Карбонски Влакна цевка, крило цевка Quadcopter рака Хеликоптер ,Сјајна Светлина Weihgt 18*15

4pcs 18MM OD x 15MM ID x 1000mm се Тркалаат 3k Карбонски Влакна цевка, крило цевка Quadcopter рака Хеликоптер ,Сјајна Светлина Weihgt 18*15

DEN 4447.68
 

Това е достапна
Износ

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет. Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки. Карбонски влакна е многу мала тежина, сила е челик 9 пати, но тежината е околу 1/3 од челик! Мојата компанија Специјализирана во производство на јаглерод влакна/Fiberglass цевки кои може да се широко се користат во вашиот Производ, без Оглед на Квалитетот или цената се сите привлечни. Ако треба да Карбонски Влакна Цевка со Производот Можете да не контактирате на E-MAIL : wh59ok#gmail.com . Купување на 3 K карбонски влакна Цевка/вратило од Производителот-Фабрика директно. Може да се купи на високо квалитетни производи со разумна цена.
Спецификација 100% Сосема Нов! Должина : 1000mm Надворешниот Дијаметар : 18mm Внатрешен Дијаметар : 15mm Тежина : 122g ( Еден) Дебелина : 1.5 mm ( ако сакате другите, дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас . ) Површинска обработка : 3 K Високо Сјајна Површина Карактеристики : Многу силни и лесни за Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн. Пакет Содржина 4 парчиња 18mm*15mm*1000mm Карбонски влакна цевка
Можете да уживате во повеќе поволна цена со поголема количина.

Повеќе информации

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
WHABEST
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
За Возило Тип:
Хеликоптери
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
карбонски влакна цевка
Алатка Материјали:
карбонски влакна цевка
Надградба На Делови/Додатоци:
карбонски влакна цевка
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата