Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Бисер Beaded Везени Rhinestones Applique Venise Чипка Лента на Вратите Декоративни Средување на Материјали за Шиење aviamentos 9yard/T678

Бисер Beaded Везени Rhinestones Applique Venise Чипка Лента на Вратите Декоративни Средување на Материјали за Шиење aviamentos 9yard/T678

DEN 1142.00
DEN 1343.52
 

Това е достапна
Износ


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, embellishments,scrapbooking, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, венчаница, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : P olyester / Ткаенина + лажни бисери Големина : Прибл.целосна ширина 0.9 cm / 0.35" инчи, 1 двор = 91cm
Се должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Црна со беж бисери Пакет се Вклучени : 1 X 9 метри трим
двор

Повеќе информации

Тип На Производ:
Чипка
Декорација:
Монистра
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
Чипка лента t678
Ширина:
Approx.full width 0.9cm / 0.35 inches, 1 yard = 91cm
Техника:
Beaded
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Ткаенина/Полиестер + лажни бисер Боја
боја:
Црна со беж бисери
Секс:
за жените
Големина:
Approx.full width 0.9cm / 0.35 inches, 1 yard = 91cm
Тип:
Rhinestones лента трим
За:
свадба фустан
Декорација:
Бисер Rhinestones

Најдобрите понуди во категоријата