Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Браун Гроздобер Brocade Оглавник Јака Готски Корсет Corselet Секси Челик Boned Долго Половината Тренер Корсети Жените Steampunk Облека

Браун Гроздобер Brocade Оглавник Јака Готски Корсет Corselet Секси Челик Boned Долго Половината Тренер Корсети Жените Steampunk Облека

DEN 1366.00
DEN 2730.72
 

Това е достапна
Износ


Спирала Челик Коски
Број на Bonings : 16
Пред Челик Прстен Тока Затворање
Ланче назад За Cinching
Силна Корсет Кабелот Алкохол
100% Парична Казна Памук Twill Поставата
Вграден-во со Приватноста Panel
Кожа Hemming
Оглавник Јака со Тока
Не Suspender Циклуси
Боја : Црна, Кафеава
Должина : 56cm (Големина S)
Ткаенини Опис : Brocade
Бистата линија : во Текот Биста, Длабоко-V
Големина на располагање : S,M,L,XL,XXL

Повеќе информации

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Пол:
Жените
Тип На Објект:
Bustiers & Корсети
Декорација:
Копче
Шаблон Тип:
Paisley
Стил:
Секси
Бренд Име:
CORZZET
Материјал:
Полиестер,Spandex
Материјал Состав:
brocade
Број На Модел На:
2096
Снабдување Тип:
Во акции на објектот
Корсет Стил:
Steampunk & Готски & Бурлеска
Скелетот:
Спирала Челик коски
Затворање:
Пред Метален Прстен Тока Затворање, Назад Shoelace Алкохол
Боја на располагање:
Кафеави/Црни
Големина на располагање:
S / M / L / XL / XXL
Вклучуваат:
Корсет Врвот G-string
Функција:
Телото Обликување/ Половината Обука /Слабеење
Пакување детали:
1pcs / Пластична Кеса
Место на Потекло:
Гуангжу,Кина

Најдобрите понуди во категоријата