Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
JERFISH Чи Брз Безжичен Полнач 9V/1.67 Брз Безжичен Полнење Подлога за iPhone, Samsung Галакси S8 S6Edge Плус S7/S7 Работ Note8

JERFISH Чи Брз Безжичен Полнач 9V/1.67 Брз Безжичен Полнење Подлога за iPhone, Samsung Галакси S8 S6Edge Плус S7/S7 Работ Note8

DEN 778.00
DEN 1023.36
 

Това е достапна
Износ


Опис на производот :
Поддршка 9 V голема брзина и брз charing :
Поддршка излез 5 V,0.5-1 A 9 V,1.2, СЕ насочите безжични полнење со брзина може да се зголеми за 40% на полнење брзина.
Целосно се користи слободното време на телефон за полнење.
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1. Ве молиме да се напомене дека Samsung оригинални адаптер или КК 2.0/ КК 3.0 брзо адаптер за полнење се потребни за брзо полнење функција.
2. Ве молиме чувајте го полначот и приемникот уред од вода и друга течност.
3. Ако сакате да ја исчистите полнач, ве молиме да се исклучите од напојување.
4. Работата температура треба да се задржи во рамките 0~45°.
Компатибилен со голем број на различни модели :
Го поддржуваат Qi стандардот уреди и други мобилни уреди.
За Samsung за Galaxy Note 7/Забелешка 5/S7/S7 Edge/S6 Edge/S6 Работ +
За Google за Nexus 4/5/6
За Nokia за Lumia 1520/930/928/920/830/735, за Lumia 950/950 XL
За HTC 8 X (САД верзија), за Droid ДНК, за Thunderbold
За Мото Maxx, за Droid Турбо 2/Турбо/Мини, за полнење за Motorola Мото 360 Smart Watch
За LG Optimus 2/G/G pro
За за SONY Xperia Z4v/Z3 V
За Black Berry Z30, Класика
Пакет листата :
1* A8 Брз безжичен полнач подлога
1* USB кабел
1* упатство
Објектот спецификите
Производ Стандард : Чи
Внесување на струјата : 9 V/1.67 A , 5 V/2 A
Излезна Струја : 9 V/1.2 A, 5 V/1 A
Работна Сила : 10 W
Chargering напон : 9 V
Полнење Метод : еден на Еден
На машина за пакување тежина : 200g
Машината тежина : 140g
Пакет Големина : 178*118*95mm

Повеќе информации

Приклучок Тип:
Универзална
Бренд Име:
Jerefish
USB Порти:
1
Излезен Интерфејс:
USB
Излез:
9V/A 1.67
Квалитетот сертификација:
FCC,CE,RoHS
Компатибилен Бренд:
SONY,LG,Nokia,HTC,Samsung
Поддршка За Брзо Полнење Технологија:
Qualcomm Брзо Полнење 3.0,Qualcomm Брзо Полнење 2.0
Извор На Енергија:
USB
Број На Модел На:
A8 Брз Полнач
Тип:
Безжичен Полнач
На текст:
5V/2A
Тип На Единица:
парче

Најдобрите понуди во категоријата