7inch Хром Uiversal Wrangler LED Светлата Headlamp Авто Автомобил, Мотор Одговара за Џипови Wrangler JK Харли

7inch Хром Uiversal Wrangler LED Светлата Headlamp Авто Автомобил, Мотор Одговара за Џипови Wrangler JK Харли

DEN 3444.00
DEN 4416.00
 

Това е достапна
Износ


7inch Хром Uiversal Wrangler LED Светлата Headlamp Авто Автомобил, Мотоцикл
Одговара за Џипови Wrangler JK Харли
Топла Продажба led светлата за Џипови Wrangler Харли
Спецификации :
Моќност : 80 W/set; 40 W/сијалица
Напон : DC10 V-30 V
Материјал : Алуминиум
Lumens : 3600 LM/Полнење (Висок Зрак) & 2400 LM/Kit (Ниска Зрак)
Димензија : 176*95*68mm
LED Чип : O SRAMs чипови
-Ниска Зрак 2.5 [email protected] V DC
-Висока зрачна 2.5 [email protected] V DC
-Ниска Зрак 1.3 Засилувачи@ 24 V
-Висока зрачна 1.3 Засилувачи@ 24 V
Слични Производи :
7inch LED Светлата за 07-15 Џипови Wrangler
1.Висока осветленост е главна карактеристика на led светло чипови.
2.PC материјал транспарентен капак.
3.Долг животен век>=50.000 часа.
4.Исти напон : 10~30 V.
5.Издржи температура од -40degrees целзиусови степени да 60degrees целзиусови степени, некои да 85degrees целзиусови степени.
6.Умре-кастинг алуминиум светлина школка
7.Челик LED светло монтажа заградата.
Примена
07-'16 Џипови Wrangler Unlimited JK 4 Врата
07-'16 Џипови Wrangler JK 2 Вратата
04-'06 Џипови Wrangler, ЗАБ Неограничен
97-06 Џипови Wrangler TJ
81-'85 Џипови CJ-8 Скремблер
76-'86 Џипови CJ-7
Ние може да се направи брза испорака со меѓународните експрес од DHL,FEDEX,UPS-от,EMS,Кина Пост Воздух Парцела.. на светот,превозот време трае околу 3 до 10 дена да пристигнат.

Повеќе информации

Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
Wrangler-Година:
2006,2010,2011,2015,2013,2002,2014,2001,2008,2004,1997,2005,2000,2012,2007,1998,2009,1999,2003
Име На Модел:
7 инчен харли led светла
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Објектот Дијаметар:
7inch
Специјални Функции:
водоотпорен led светла
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Материјал Тип:
Алуминиум & PC
Бренд Име:
JVISION
Објектот Тежина:
3kg
Jeep Модел:
Wrangler
Име На Модел:
7inch led светлата за harly Џипови
моќност:
40W
Led чипови:
4*10W висок интензитет на Led диоди
Напон:
10-30V DC
Температура На Боја:
6000k-6500k
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Леќа:
PC
Лумен:
Ж-3600lm,L-2400lm
Водоотпорен го оценувате :
IP 67
Животен век:
50000 часа

Најдобрите понуди во категоријата