Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мерцедес W211 W219 SLK R171 S203 LED Лиценца Број Плоча Светлина Бела без Грешки(CA160)

Мерцедес W211 W219 SLK R171 S203 LED Лиценца Број Плоча Светлина Бела без Грешки(CA160)

DEN 919.20
 

Това е достапна
Износ


Опис : 2 парчиња (пар) на 18 висока моќност SMD LED Лиценца Број Плоча Светлина светилка 6000 K ксенон HID бела боја на светлина Што ја промените вашата жолтеникаво Лиценца Број Плоча сијалица за овој супер xenon светла бела Висока Моќност LED сијалица; за да одговара со најновите Европски изглед
Детали Спецификации и Карактеристики : Специјално дизајнирани за Без Предупредување на Грешка и кодови, крушка-out порака за предупредување порака; Без компјутер репрограмирање потребни за Секоја Лиценца Број Плоча Светлина опрема со 18 висока моќност SMD LED Светло Емитуваат 6000 K xenon Бела боја, долготраен живот Лесна инсталација, Директна замена со ОЕМ квалитет и fitment; Plug and Play, брза размена на Инстант Start-Up Време 180 дена производ гаранција
Апликации Fitment на овој 18 SMD LED xenon Бела Лиценца Број Плоча Светлина светилка :
(со оригинални халоген сијалица тип измени за да се ДОВЕДЕ тип табличка светлина) ИЛИ (со акции опремени LED табличка светлина промени на посветла LED) :
2001-07 C-Класа S203 5 врати станица вагон / имот
2002-09 E-Класа W211 4-врата седан / седан
2002-09 E-Класа S211 5 врати станица вагон / имот
2006-11 CLS-Class W219 C219
2005-11 SLK-Класа R171
Директна Замена на Оригиналните ОЕМ Производителот Дел Броеви :
2038200256, A2038200256, A2118200756
*** Ве молиме потврдете го вашиот возило производителот дел број натпревари оној, пред да ги купите.
*** Нашите компатибилност листа погоре е врз основа на возила на велика БРИТАНИЈА модел, ве молиме бидете сигурни или не контактирате за точната делови ако вашето возило се наоѓа во други земји.
Ние Брод на Светот : За секој одредени производи, ве молиме обратете се до објектот на локацијата и нашите превозот земји исклученост листа на аукција.
Време на испорака преку Кина Пост / Хонгконг Пост / Малезија Пост Регистрирани Воздухопловната, EMS, DHL, UPS-от, Fedex, итн.
Купувачите имаат целосна одговорност за обезбедување на нас со точна испорака, адреса и телефонски број во текот на исходот. Ние не сме одговорни за било каква загуба, одложување и/или оштетување на предмети, поради промени на адресата или грешки направени од страна на купувачите по исходот.
ДОБИВКА (Меѓународни купувачи) : Увозни даноци може да биде обвинет од страна на некои земји " Обичаи како увозни давачки, данок на додадена вредност, custom
царинење надоместоци и др. Ние немаме контрола над она што на даночните власти ќе наплаќаат и колку купувачи се одговорни за плаќање на даноци. Ако имате било какви прашања во врска со увоз доход, ве молиме обратете се на даночните власти за повеќе детали пред ставање на понудата на нашите аукции.
Сите производи ќе бидат испорачани во рок од 1 работен ден по плаќање потврдена.
Повратни информации ќе бидат оставени автоматски откако ќе се добијат повратни информации. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине Негативен фидбек или Неутрален повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне во решавање на секој проблем.
-Ние можеме да се осигура дека вашето купување се доживее со мене и нашата компанија ќе биде 5-ѕвездички!!!
-Доколку постои каква било категорија на нашиот продажба на перформанси ќе се чувствувате дека не сме се сретнале на 5-ѕвезда оценка, ние се ценат можете да не контактирате преку е-пошта пред да замине повратни информации. Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и сугестија, а ќе вложи максимални напори да се подобри и импресионира вашите лојалност.
Ние го прават нашите најдобри за вредноста на секој клиент 5-ѕвезда позитивни e Bay искуство работејќи напорно и професионални.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
4.5W
Леќа:
Не Се Вклучени
Бренд Име:
ANG RONG
Име На Модел:
E46 4-врата седан/седан
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
За Возило Брендови/Модел:
Мерцедес-Бенц
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
LED+PC
Напон:
12
Лер Зрак Тип:
LED
Автомобил модел:
BMW 3-series
Година:
1998-05
Специјални Функции:
LED Лиценца Број Плоча Светлина
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Табличка Светла
Објектот Тежина:
0.1kg

Најдобрите понуди во категоријата