1pair Круг на 7 инчен 50W Светлата H4 H13 Главата Светло жолто Ангел Око Hi-Lo Зрак Ореол Прстен За Jeep Wrangler

1pair Круг на 7 инчен 50W Светлата H4 H13 Главата Светло жолто Ангел Око Hi-Lo Зрак Ореол Прстен За Jeep Wrangler

DEN 6040.80
 

Това е достапна
Износ

Ново ! 1pair 7 Инчен Круг LED Светло Автомобил половина Ангел Очи Ореол Прстен Авто Светлата За Jeep Wrangler
Технички Спецификации :
1) Големина : Дијаметар 7inch
2) Температура : 6000k (Бела) 3) Сијалица Тип : LED 4) Wattage : 50 W во голема греда, 45 W во ниска зрак 5) Светлост : 4000 LM во голема греда, 3500 LM во ниска зрак 6) Осветлување зрак : ЛЕР висока зрачна + ВОДЕШЕ ниска зрак 7) Водоотпорен стапка : IP67 8) Оперативен Напон : 10-30 V DC 9) Материјал : Diecast алуминиумски домување 10) Леќа материјал : PC 11) Монтажа Заградата : Нерѓосувачки Челик 12) Opitonal Зрак : Возење зрак 13) Живот време : 30000 часа над 14) Гаранција : една година
Повратни информации
Ние сме вид и искрен продавач. И се надевам дека секој нашите клиенти ќе уживаат во нивниот шопинг од мојот Aliexpress продавница.
Ние ќе одиме преку нашата повратни информации датотека во редовна период, и ќе остави позитивни повратни информации за сите наши вид клиенти.
Ако сте среќни со набавките тука, 5 ѕвезди оценка позитиви ќе биде прифатена.
И ако имате било какви прашања во врска со која било трансакција, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате пред да ја напушти која и повратните информации.
Ви благодариме. Се надевам дека секој клиенти може да ја напушти 5 ѕвезди оценка позитивни повратни информации, ви благодариме!
Политика На Враќање
Ние ќе им даде целосна наплата доколку ставката што сте ја примиле е различна од опис.
Враќање на средствата ќе бидат дадени по што доби назад објект квалитет парична казна. Ве молиме контактирајте со нас пред превозот секој предмети назад.
Испраќачот трошоците за превозот не се врати, и врати превозот цена треба да се плати во вашата страна.
Ви благодариме за вашиот разгледа нас.
Превозот начини
E пакет, EMS, Кина пост,UPS-от,DHL,Fedex и TNT
За НАС

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Бела Жолта
боја:
Хром, Црна
Wrangler-Година:
2006,2010,2011,2015,2002,2013,2014,2001,2008,2004,1991,1997,2005,2000,2012,1994,1990,2007,1998,1993,1995,2009,1999,2003,1992
Име На Модел:
ТА-7-0045-Ха
Објектот Тежина:
4.5kg
Материјал Тип:
алуминиум pc
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Објектот Дијаметар:
7inch
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Бренд Име:
ESYAUTO
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
промена на бојата кога вртење
Jeep Модел:
Wrangler
моќност:
50W
Напон:
12v 24v
конектор:
H4,H4 да H13
живот:
повеќе од 30000hours
Ангел Боја На Очите:
бела и жолта
Година:
2016 година
Тип На Објект:
Ангел Очи
Lumens:
висока зрачна 4000LM, ниска зрак 3500LM

Најдобрите понуди во категоријата