Cawanerl 2 X 100W H11 Автомобил Стил Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V За Рено Fluence L30 Салон 2010-2015

Cawanerl 2 X 100W H11 Автомобил Стил Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V За Рено Fluence L30 Салон 2010-2015

DEN 1069.00
DEN 2097.12
 

Това е достапна
Износ

-На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите низок квалитет слабо светилки,обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; -цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; -Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; -Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас. - Магла светлина само одговара на следните автомобил модел : За Рено Fluence L30 Салон 2010-2015

Повеќе информации

Специјални Функции:
Висока Моќност, Висока Осветленост, Водоотпорен
Објектот Тежина:
0.61kg
Материјал Тип:
Висока температура отпорни пластични + Стакло
За Возило Брендови/Модел:
Рено
Fluence-Година:
2015,2014,2011,2012,2013
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Бренд Име:
cawanerl
Објектот Дијаметар:
3.54inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Напон:
12V
Име На Модел:
35500-63J02 / 19-5785-11-2 / MN142091
Рено Модел:
Fluence
моќност:
100W
Напон:
12V
тековната:
3.8-4А -
Температура На Боја:
4300K
боја:
топло бела
Услуга Живот:
5000 часа
Другиот Дел Број:
XR837532/ AC2592111/ 3225-2050B/ 990E0-65J36-000
Тип На Сијалица:
H11
Автомобил модел:
За Рено Fluence L30 Салон 2010-2015
За Ford Дел Број:
1209177, 2N1115201AB

Најдобрите понуди во категоријата