7 инчен led Теренски светлата 4x4 led возење светлата за Jeep Wrangler JK CJ Land Rover Defender 7 Daymaker проектор светилки

7 инчен led Теренски светлата 4x4 led возење светлата за Jeep Wrangler JK CJ Land Rover Defender 7 Daymaker проектор светилки

DEN 3384.00
DEN 3600.00
 

Това е достапна
Износ


7 инчен led Теренски светлата 4x4 led возење светлата за Jeep Wrangler JK CJ Land Rover Defender 7" Daymaker проектор светилки
7 инчен мотоцикл проектор КРИЕШЕ LED сијалица светлата за харли
Fitment Одговара на модели со 7" круг напред осветлување. Модел На Jeep Wrangler 1997~2015 Година За Jeep Wrangler TJ 2 Вратата 1997~2006 година За Jeep Wrangler, ЗАБ Неограничен (4 Вратата) 2004~2006 година За Jeep Wrangler JK 2 Вратата 2007~2015 Година За Jeep Wrangler Unlimited JK 4 Вратата 2007~2015 Година За Џип CJ-8 Скремблер 1981~1985 Година За Џип CJ-7 1976~1986 За Land Rover Defender 90 1997 Година За Land Rover Defender 90 1995 Година За Земјиште Rover Range Rover Каунти Класичен Спортски Комунални 4 Вратата 1995 Година За Land Rover 90/110 1983~1991 година (вклучувајќи 2.5 N/A, 2.5 Турбо, V8) За Land Rover 90/110 Defender 200 Tdi За Land Rover 90/110 Defender 300 Tdi За Land Rover 90/110 Defender Td5 За Land Rover 90/110 Tdci За Hummer H1 H2 За Lada 4x4 урбани Niva За UAZ Хантер За Suzuki Самурај За Nissan V 7 инчен 40 W LED светлата 7 инчен 40 W LED светла со ангелски очи 7 инчен 50 W LED healdight 7 инчен 105 W LED светлата 7 инчен 45 W LED светлата 7 инчен 85 W led светлата 7 инчен 90 W LED светла

Повеќе информации

Wrangler-Година:
2008,2009,2013,2012,2001,2006,2014,2004,1997,2003,2015,2005,2000,2010,1998,2007,1999,2011,2002
Jeep Модел:
Wrangler
Напон:
12V/24V
Специјални Функции:
Водоотпорен led светла
Објектот Дијаметар:
7inch
Материјал Тип:
Алуминиум & PC
Објектот Тежина:
3kg
Бренд Име:
JVISION
Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
Име На Модел:
7 харли led headlamp
Тип На Објект:
Светлата Собрание
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Тип:
Круг 7 инчен led светлата мотоцикл
моќност:
40W
Напон:
10-30V DC
Температура На Боја:
6000K
зрак:
Висок/Низок зрак
Материјал:
Алуминиум Домување
Водоотпорен:
IP 67
Лумен:
Ж-3200LM,L-2400LM
Автомобил Направи:
Харли мотоцикл CJ JK Wrangler

Најдобрите понуди во категоријата