10W LED Работа Светлина 2 Инчен 12V 24V Автомобил Авто SUV АТВ 4WD AWD 4X4 Off road LED Возење Светилка Мотоцикл Камион Светлата

10W LED Работа Светлина 2 Инчен 12V 24V Автомобил Авто SUV АТВ 4WD AWD 4X4 Off road LED Возење Светилка Мотоцикл Камион Светлата

DEN 538.00
DEN 672.00
 

Това е достапна
Износ


Внимание : имаме склад во SPB,некои наредби ќе испратено од брза испорака CDEK случајно ,а остатокот ќе испратени од страна на руски јазик ;
АКО објектот е распродаден во SPB склад ние ќе испратени од Кина (дури и можете да изберете брод од руски ),во овој случај, ве молиме контактирајте со нас пред цел ако ви треба добра во итна .
Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет!
Модуларен Пластовидно Дизајн + Најновите 10 W Нова LED Технологија
Тешки алуминиумски легури домување.
Целосно IP68 водоотпорен и shockproof.
Единствена пластовидно модуларен дизајн.
неограничен број на инсталација.
Fitment :
Одговара За камиони, спорт комунални возила, рударски машини, градежни проекција светла
4x4 off road возило,градежни машини,отворено комерцијални осветлување
ноќта косење, влечното возило, пејсажи осветлување и така натаму
Спецификации :
Тип : Вниманието, Floodlight
Материјал : Diecast алуминиум домување
Леќа материјал : стакло Toughed
LED Моќ : 10 W
Оперативен Напон : 12 V-24 V
Водоотпорен го оценувате : IP 67
1pc*10w висок интензитет КРИ LED, за да го продолжи животот на LED,и имаат поголема светлина ефикасност ,ние ги користиме 70% од LED моќ
Температура на бојата : 6000 K
Монтажа Заградата : Нерѓосувачки Челик
30000 часа погоре живот време.
Големина : 50mm*50mm*60mm
Боја : Црна
Пакетот Вклучува :
1 x 10 W LED Worklight

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Wattage:
10w flood, 10w spot
Cherokee-Година:
2015,1997,1991
Материјал Тип:
Алуминиум
Име На Модел:
10W РАБОТА СВЕТЛИНА
Тип На Објект:
Ден Светлина
Објектот Дијаметар:
2inch
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Објектот Тежина:
0.25kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Бренд Име:
JCBFARA
Jeep Модел:
Cherokee
Специјални Функции:
Off Road
Автомобил Производител:
Тојота
Леќа:
Вклучени
Led Чип Производител:
Кри
Лер Зрак Тип:
поплава/место
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Тип На Објект:
Дење Работи Светла
Година:
2016 година
Автомобил модел:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Lumens:
1000lm

Најдобрите понуди во категоријата