KOWELL 12V откопчување Панел за Полнење LED Светло Вклучи / исклучи Моторот Start Push Копчето за Тркачки Автомобил Стартер Брод Карбонски Влакна Шема

KOWELL 12V откопчување Панел за Полнење LED Светло Вклучи / исклучи Моторот Start Push Копчето за Тркачки Автомобил Стартер Брод Карбонски Влакна Шема

DEN 817.00
DEN 1151.04
 

Това е достапна
Износ


KOWELL 12 V откопчување Панел за Полнење LED Светло Вклучи / исклучи Моторот Start Push Копчето за Тркачки Автомобил Стартер Брод Карбонски Влакна Шема
Функција :
Напон и струја : 12 V & 30 A
Боја : Карбонски Влакна Модел Стил
Материјал : Алуминиум и Пластика
Големина : Покаже како на слика
Црвено осветлени мотор копчето start.
Пред-drilled монтажа дупки.
1 x Toggle switch.
Црвени LED светло за статус
Со инсталации за полнење, реле & завртки
Лесно да се исклучи во итни случаи од секој агол, дури и со ракавица, нема да го исклучите од вибрации.
Висок капацитет. Лесно да се одложи.
Fitment : 12 V Моќност Speediness & Тркачки Автомобили
Забелешка : Без инсталација вклучени.Ве молиме Насочи plug and play.
Пакет се Вклучени : 1 сет на откопчување Панел за Полнење (како слика ја покажува)

Повеќе информации

Објектот Тежина:
0.3kg
Тип На Објект:
Комбинација Се Префрлите
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Бренд Име:
KOWELL
Објектот Висина:
0inch
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Фолксваген Модел:
Голф
Име На Модел:
Црвено мотор start копчето + за да се Префрлате switch + Црвени LED светло за статус
Објектот Дијаметар:
0inch
Година:
12V откопчување Панел LED Вклучи / исклучи Моторот Start Push Копчето Трки
Голф-Година:
До 2015
Специјални Функции:
Карбонски Влакна Шема Палење Започнете Панел Поставени Комплет
Материјал Тип:
Алуминиум и Пластика
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Должина:
0inch
feature2:
Пред-drilled монтажа дупки дизајн е лесен за инсталирање.
Feature3:
Идеален за било која забрзување & тркачки возила
Состав:
1 x Црвени LED светло за статус
Состав.:
1 x Црвено осветлени мотор копчето start
Состав:
1 x Toggle прекинувачи за дополнителна употреба
Пакет:
Доаѓаат со Реле за контрола на копчиња од оваа точка
QC:
Тестирани два пати пред да се испраќаат, 100% висок квалитет и работи добро!
испорака:
Freeshipping со песна бројот & целосно следење на информации.
Тип:
Тркачки Автомобил / Auto Автомобили Замена На Делови За Поправка

Најдобрите понуди во категоријата