Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
7 инчен TFT LCD Автомобил Задните видите Паркинг Монитор + 12V / 24V Авто Rearview Копија Обратна Камера + Безжичен Предавател Примачот за Полнење

7 инчен TFT LCD Автомобил Задните видите Паркинг Монитор + 12V / 24V Авто Rearview Копија Обратна Камера + Безжичен Предавател Примачот за Полнење

DEN 2286.00
DEN 3048.48
 

Това е достапна
Износ


12 / 24 V Автомобил IR Задните Видите Безжичниот Копија Камера Полнење + 7 инчен LCD Монитор
Главни Карактеристики :
- 7" LED светлото color TFT LCD монитор.
- Висока резолуција на слика.
- Целосна боја LED светлото на екранот.
- Со 2 AV влез. AV1 поврзува со автомобил ДВД, ВИДЕО и други видео опрема. AV2 да автомобил копија на камерата. - Паркинг rearview приоритет : мониторот ќе започне автоматски, и synchronously се прикажат видео од rearview камерата кога сте врзани за вашиот автомобил; мониторот ќе се затвори сама по поддршка. Сцената ќе се намали за да се rearview камерата автоматски додека сте поддршка на автомобилот и да се вратите на оригиналната сцена, по што.
- Екран размер 16 : 9 / 4 : 3 прилагодливи.
- Brightness / contrast / боја прилагодлив.
- 2 Начини за да го Инсталирате : Стоење или монтирање.
- Ниска потрошувачка на енергија.
- Нема Аудио влез или излез.
- Доаѓа со IR-далечински контролер.
Спецификации : Карактеристики :
- 7" LED светлото color TFT LCD монитор.
- Висока резолуција на слика.
- Целосна боја LED светлото на екранот.
- Со 2 AV влез. AV1 поврзува со автомобил ДВД, ВИДЕО и други видео опрема. AV2 да автомобил копија на камерата. - Паркинг rearview приоритет : мониторот ќе започне автоматски, и synchronously се прикажат видео од rearview камерата кога сте врзани за вашиот автомобил; мониторот ќе се затвори сама по поддршка. Сцената ќе се намали за да се rearview камерата автоматски додека сте поддршка на автомобилот и да се вратите на оригиналната сцена, по што.
- Екран размер 16 : 9 / 4 : 3 прилагодливи.
- Brightness / contrast / боја прилагодлив.
- 2 Начини за да го Инсталирате : Стоење или монтирање.
- Ниска потрошувачка на енергија.
- Нема Аудио влез или излез.
- Доаѓа со IR-далечински контролер. Камера Карактеристики :
- Резолуција : 420 TV линија
- Image Sensor : PC1030(Растојание референца означување на екранот)
- Леќа Агол : 3.6 mm(92 сте) / 2.8 mm (120deg)
- Напојување : DC 12~24 V
- S/N Радио : Подобро од 48db
- Видео Излез : РКА конектор, 1.0 vp-p,75ohm
- Водоотпорен Одделение : IP68
- ТВ-Систем : NTSC / PAL
- Ефективни Пиксели : 720 x 576 пиксели
- High-definition и широк агол на гледање
- 18 LED светло
- Водоотпорна / Водоотпорен, може да се користи и во автомобили и дома
- Се применува за различни возила : Автомобил, мини-камион, мини-комбе итн. (возило должина ≤15 милиони)
- Совршено се реши ова прашање на лош автомобил задните гледате ефектот, може да помогне во намалување на инциденти и несреќи Големина на Екран : 7 инчен Дисплеј Компонента : Color TFT-LCD Број на Точки : 480 W x RGB x 234 H Видео Фреквенција : PAL / NTSC Потрошувачка на Енергија : Околу 6 W Видео : Две начин видео влезот Домување : АБС Боја : Црна Пакет Тежина : 1060(g) / 37.39(оз) Пакет Димензии(Должина*Ширина*Висок) : 250(mm)*240(mm)*150(mm) / 9.84(во)*9.45(во)*5.91(во) Мало Пакување : Да, Општо Кутија EPC_CMO_51 Y Пакет се Вклучуваат : 1 x 7 Инчен TFT LCD Огледало за Надгледување на 1 x Моќ Кабел 1 x Автомобил Копија Камера 1 x Носителот 1 x Безжичен Предавател 1 x Безжичен Приемник 1 x Упатство
НИЕ и Ветуваме на :
1. Сите производи се brand new од hi-tech фабрика директно. па ние може да ги продаваат на големо цена.
2. Пред да се испраќаат надвор на производи, ние ќе го пробате и да направите двоен се провери, така што може да се обезбеди квалитетот на производот.
3. Сите производи се гарантира со 1 година гаранција која за поправка, враќање или замена. Ако имате било какви користење на проблем или незадоволителна со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се консултира со проблеми со искреност.

Повеќе информации

боја:
Црна
Тип На Објект:
Автомобил Монитори
Објектот Тежина:
1054g
Сместување:
Во Цртичка
Големина На Дисплеј:
7
Материјал Тип:
ABS
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
екранот компонента:
Видео Фреквенција:

Најдобрите понуди во категоријата