Автомобил Моќ Инвертер конвертор USB Полнач за 1000W DC 12/24V на AC 110/220V Преносни Напонски Трансформатор изменета синусен облик

Автомобил Моќ Инвертер конвертор USB Полнач за 1000W DC 12/24V на AC 110/220V Преносни Напонски Трансформатор изменета синусен облик

DEN 1577.76
 

Това е достапна
Износ


1000 W ВАТИ DC 12 V на AC напон 220 V Преносни USB Автомобил Моќ Инвертер Адаптер за Полнач Напон Конвертор Трансформатор Универзална
Овој автомобил моќ инвертер, конвертирате DC 12 V на AC напон 220 V. Совршен за во автомобил употреба, овластувања до лаптоп/лаптоп, DVD плеер, дигитална камера, итн. Нема повеќе трчање од батерии.
Карактеристики :
1000 W автомобил моќ инвертер, конвертирате DC 12 V на AC напон 220 V.
Совршен за во автомобил употреба, овластувања до лаптоп/лаптоп, DVD плеер, дигитална камера, итн.
Сигурна и прецизна излезен напон.
Во текот температура заштита, заштита од преоптоварување, во текот напон заштита.
Аудио аларм на ниско ниво на батеријата пред да авто затвори.
Вграден систем за ладење вентилатор со ниско ниво на бучава.
Спецификации :
Влезен напон : DC 12 V
Излезен напон : AC напон 220 V 50 Hz
Излезна моќност : 1000 W
Излез waveform : Изменета синус бран
Слаба батерија аларм (без оптоварување) : DC 10.2~10.8 V
Слаба батерија исклучување (без оптоварување) : DC 9.7~10.3 V
Висок батерија исклучување (без оптоварување) : DC 14~16 V
Врв ефикасност : >90%
Работна температура : 0~40 степен centigrade
Објектот големина : Прибл. 18.5 * 9.5 * 5.5 cm / 7.3 * 3.7 * 2.2 во
Објектот тежина : 542g / 1.2 lb
Пакет големина : Прибл. 23 * 15 * 8cm / 9.1 * 9.1 * 3.2 во
Пакет тежина : 772g / 1.7 lb
Пакет Листата :
1 * Моќ Инвертер
1 * Цигара Приклучокот За Кабелот
1 * Батеријата Клип Кабел

Повеќе информации

Боја Име:
12V Да 220V, 24V Да 220V, 12V Да 110V, 24V Да 110V
Бренд Име:
PolarLander
Влезен Напон:
DC 12V
Излезниот Напон:
AC НАПОН 220V±10%
Фрекфенција:
50Hz
Номинална моќност:
1000W
конверзија ефикасност:
0.9

Најдобрите понуди во категоријата