Аниме Homestuck Црн Фустан Униформа Слика Одговараат Cosplay Костим Homestuck Лолита Партија Целосен Фустан Било Која Големина Hallowmas Облека

Аниме Homestuck Црн Фустан Униформа Слика Одговараат Cosplay Костим Homestuck Лолита Партија Целосен Фустан Било Која Големина Hallowmas Облека

DEN 4746.24
 

Това е достапна
Износ


Аниме Homestuck Црн Фустан Униформа Слика Одговараат Cosplay Костим Homestuck Лолита Партија Целосен Фустан Било Која Големина Hallowmas Облека
Опис
Состојба : Нова
Материјал : Униформа крпа/полиестер
Вклучува : 1*фустан
Бојата може да биде малку различен меѓу CRT и LCD екрани. Ве МОЛИМЕ НЕ ГО КУПИТЕ, ако сте премногу чувствителни на најмала боја разлика. Големина на Табелата Ова е Кинески големина ,треба да се провери на оваа внимателно и да го изберат правото големина ! или Овој објект може да го изберете нарачана ,нарачана ве молиме изберете големина "Една Големина" и им даде на вашиот големината на телото (Пол,висина,тежина,половината,биста,хип,рамо,рака lenght) оди со нас,ние треба 7-10 работни дена за да се произведе,ви благодариме ^^ Внимание : ова е на податоци за tiled слика,затоа не може да биде 2-4cm грешка,да се земе во предвид кога се прави нарачка ако ум. Точно Костим Детали : Враќање 1. Ако овој предмет не е она што го сакате, pls чувајте го она што беше, и го испрати назад преку воздухопловната со следење Бр. во 1 недела откако ќе ја добијат. Ние ќе издаде наплата откако ќе се добие парцела. 2. Ако објектот е прекината за време на превозот, pls контактирајте со нас. Ние може да обезбеди соодветна компензација. ве молиме не грижете се. Плаќање прифаќаме само Alipay . Ние го цениме ако може да се плати за објектот, веднаш штом ќе понудата. Предмети ќе биде предаден, ние по добивањето на уплатата. Превозот Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден откако Исплата е расчисти. Повеќето од нашите пратки се преку Кина Пост Воздухопловната (Бесплатен Превозот) : САД : 15-20working дена да пристигнат. Други земји : 25-45days да пристигнат ние, исто така може да брод преку негово барање. Од Експрес (ЕМС/FEDEX/DHL/DPEX) : околу 5-7 работни дена за повеќето земја, купувачот треба да додадете превозот надомест екстра. Сепак, ние не може да гарантира точно време на испорака, поради обичај/post office што е надвор од нашата контрола. Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере тоа ние ќе ви испратиме следење на број и следење на веб-сајтот на вашата е-пошта откако ќе брод надвор од објектот. Ве молиме проверете ја вашата е-пошта. Некои земји може да ви наплати обичај такси, ако вредноста е на високо ниво. Ние не плаќаме за било обичај такси. Обично ние ќе го испрати како Подарок и пишување пониска вредност на пакетот. Контактирајте со Нас на Што обрнуваме внимание се да биде најдобро ebay продавачот ,дали контактирате со нас ако имате било барање или прашање. Ние slove сите проблеми на купувачите ставови, нема потреба да се грижите за нешто, ако го купите тука. Повратни информации, Ние ќе го остави позитивни повратни информации и 5 ѕвезди за вас, откако завршивме со нашите трансакцијата.Ние не го цениме ако ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди на НСД. Ако не сте 100% задоволни со производот и нашите услуги, ве молиме контактирајте со нас преку ebay порака, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи тоа право. Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти која и да е лошо повратни информации. Верувам нас, и ние може да ги реши проблемите. : ) Добра commuincation ќе донесе едни со други топлина

Повеќе информации

Големина:
S, M, L, XL, One Size
Извор:
Homestuck
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Број На Модел На:
Homestuck cosplay
Компоненти:
Фустани
Одделот За Името:
Возрасни
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Се поставува
Материјал:
Единствен крпа / полиестер
Знаци:
Homestuck
Компоненти:
Се облекуваат
Број На Модел На:
0040,71201,Сосема Нов,h,001
Материјал:
Полиестер,Униформа Платно
Знаци:
Homestuck cosplay
Пол:
Жени,Мажи,Девојки,Момчиња,Унисекс
Извор:
Homestuck
Посебни Употреба:
Носии
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
превозот:
Бесплатен превозот

Најдобрите понуди во категоријата