Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Безжични GSM Аларм Систем За Домашна Безбедност со ПИР/Вратата Сензор СОС Паника Копчето Сирената Аларм Muli-јазик DHL Слободни Брод K3E

Безжични GSM Аларм Систем За Домашна Безбедност со ПИР/Вратата Сензор СОС Паника Копчето Сирената Аларм Muli-јазик DHL Слободни Брод K3E

DEN 5011.00
DEN 5274.24
 

Това е достапна
Износ

Поврзани Дома GSM Алармот
Безжични GSM Аларм Систем За Домашна Безбедност со ПИР/Вратата Сензор СОС Паника Копчето Сирената Аларм Muli-јазик DHL Слободни Брод K3 E
1.На К3 GSM Аларм и СОС Повик опрема LCD, поддржува температура висок/низок сигнализација, тоа не е само аларм систем,
но, исто така, виш telecare систем.
2.Кога се користи како GSM Аларм систем, корисникот може да се јавите во Рака/Престој соработка со бесплатно полнење од неговото
телефон. и плус различни безжични детектори за да ги заштити своите средства.
3.LCD може да се прикаже моменталното време, што сензор активиран, и моменталната внатрешна температура.
4.Кога се користи како виш telecare систем, тоа може да се користи како GSM Итен повик систем, и, исто така, може да
бирате и да испратите SMS порака за да се претходно наместени броеви додека : Падне, Притисни СОС Копчето, нели стана кревет во време, јаглерод моноксид течење, или упад.
Карактеристики
Brevity,Мода,Уредни дизајн;
LCD дисплеј тековното време, кои детектор активира, затворен моменталната температура;
Поддржува температура повисока или пониска од претходно вредност сигнализација функција;
Голема СОС Копчето лесно да се притисни;
Висок квалитет на говорна комуникација;
Поддржува 6 претходно броеви за повикување за СМС или Повик, или и двете;
Поддржува следење на високи добие до креветот во времето или не;
Поддржува безжична падне детектор;
Поддржува вкупно 16 безжична детектори или СОС копчиња;
Поддржува слободен заем на Рака/Престој на операција;
Вградени батерија внатре;
Лесен за користење, нема потреба да се обучуваат;
Лесен за инсталација, може да се стави на маса или на ѕид.
Спецификации : Модел К3 Funcation GSM Аларм и СОС Повик,GSM Безбедност Аларм,GSM Високи Telecare Спецификација Оценет Напон 12 VDC GSM 850/900/1800/1900 MHz Фреквенција за Безжичен фреквенција 433.92 MHz Резервната батерија 3.7 V/900 m Ah Големина 130*130*27 мм Далечински Управувач 3 Безжична Зони 16 Копија Rechargable Battery 3.7 [email protected]~1200m AH
Пакетот Вклучува : ПИР Сензор за Движење ПИР-100 B*4 Безжична Вратата Контакт СМ-100 C*4 К3 Mian Аларм Панел 2 G*1
Далечински Контролер РМ-03*2 Сирената Strobe Аларм за сексуално и репродуктивно-60*1
СОС Паника Копчето EM-70*2 AC/DC Адаптер*1 Упатство*1
Ако ви требаат повеќе додатоци, ве молиме кликнете на следниве фотографии :

Повеќе информации

Број На Модел На:
K3E
Големина:
130*130*27 mm
Зона Број:
16
Видео Интерфејс:
No
Екранот:
Yes
моќност:
12VDC
Наоружува Тип:
Лозинката Тастатура
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Бренд Име:
КРАЛОТ ГУЛАБ
Лозинката Тастатура:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Алармот Тип:
Алармот
DHL Бесплатен Превозот:
Да, Поддршка на Повеќето Земји на ЕУ
Далечинска Контрола:
Вклучени (2 парчиња)
пир сензор за движење:
Вклучени (4pcs)
сос паника копчето:
Вклучени (2 парчиња), за Постари
Вратата/Windows Сензор:
Вклучени (4pcs), за Натрапникот Премиса
сирената алармот:
Вклучени (1pc), за дома аларм flaslight
К3 Главната Функција:
Дома Burglar Алармот, Стари Лица За Нега На Алармот
LCD дисплеј:
Yes
Голема СОС Копчето:
За Итна Помош

Најдобрите понуди во категоријата