868Mhz Безжичниот Сигнал од Предавателот Repeater за Фокус Аларм Систем за Безбедност

868Mhz Безжичниот Сигнал од Предавателот Repeater за Фокус Аларм Систем за Безбедност

DEN 1392.00
 

Това е достапна
Износ

868 Mhz Безжичниот Сигнал од Предавателот Repeater за Фокус Аларм Систем за Безбедност
Пакување вклучуваат :
1 * 868 Mhz Singal repeater (компатибилен со ST-VGT, ST-IIIB,ST-VI, ST-IIIGW фокус аларм систем)
1 * netural кутија
Спецификации
1. Пренесување на Растојание 1500 M
2. Примање на Растојание 100
3. Компатибилен Да Аларм Control Panel И Accessoires
Безжичен Предавател Опис На Производот
PB-204 R е безжичен предавател, таа донесува MCU за основа за контрола, на долго растојание се пренесува и во
средина на силна пречка може да се засили сигналот за аларм control panel, тоа може да се конвертира до 60 компјутери детектори
сигнал, за избегнување на пречки, тоа во комбинација со детектори еден по еден преку научат запишување на владата, и само
се пренесува на своите прилог детектори. Тоа, исто така, може да се конвертира безжичен сигнал до 10 kil од далечина преку max безжична 15
предаватели, анти-отстранете аларм функција преку вградена сирена, таа има свој уникатен безжичен адреса код (9 цифра), кога
на мулти-ниво на пренос, таа донесува база на податоци за размена на чекање помеѓу нивоа пренесува сигналот вклучувајќи
самата адреса код и детектор на адреса кодот на следната предавателот до финалето, на други предаватели не
потребно да се научат детектор адреса код освен првиот предавател.
Карактеристики :
1. примање на сензибилитетот е -113d B
2. безжичен пренос на далечина ≥1500 метри
3. безжична примање на растојание ≥120 метри
4. се конвертира е кодирање слободни / up to connect 60pcs безжична детектор
5. анти-отстранете аларм функција преку вграден во Ѕвончето
6. безжична емитира енергија е
7. безжична емитуваат фреквенција е 433 MHz / 868 MHz
8. работа / оперативен напон е DC 9 ~ 24 V / AC 180 V ~ 240 V
9. работа / оперативни тековни е 25m A (мирување) / 150m A (емитуваат)
10. вграден-на полнење на батеријата до 8 часа при исклучување
11. вклучени 15 V/1000m A надворешен адаптер
12. димензија е 167*112*40mm / слонова коска бела боја
Компатибилен со нашите ST-VGT, ST-IIIB , ST-IIIGW и другите фокус аларм Систем
Повеќе прашања ве молиме да контактирате со мене онлајн
Skype : carol_midou
Whatsapp : 8613537610441
E-mail : керол(во)alarmsystems.cn

Повеќе информации

боја:
868mhz
Лозинката Тастатура:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
моќност:
12V/1000mA Надворешен Адаптер
Видео Интерфејс:
No
Наоружува Тип:
Лозинката Тастатура
Големина:
167*112*40mm
Екранот:
No
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Излез Број:
5V
Бренд Име:
Златна Безбедност
Алармот Тип:
Алармот
боја:
Црна
Мулти-Предавател Врска:
Макс 15pcs до 10 Kil Растојание
Фреквенција:
868mhz
безжична примање растојание:
120 метри
безжичен пренос на далечина:
1500 метри
Безжичен Предавател:
Безжична Примање / Пренесува Антена
Безжична Конекција:
до 60pcs Безжична Детектор
Употреба:

Најдобрите понуди во категоријата