АВТО A/C КОМПРЕСОР за Nissan X-TRAIL DKS 1985-

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Nissan X-TRAIL DKS 1985-

DEN 4800.00
 

Това е достапна
Износ


АВТО A/C КОМПРЕСОР за Nissan X-TRAIL DKS 1985-
Опис На Производот :
1.Автомобил Модел : АВТО A/C КОМПРЕСОР за Nissan X-TRAIL DKS 1985 - 2.Компресор Модел : DKS 3.Weixing Предмет : WXNS079 4.Број на Жлебови : 1 PK 5.Макара Дијаметар : 6.Volt : 12 V 7.Година На Моделот : 1985-
Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.
Внимание :
1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.
2. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
3. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.
4. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.
5. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Купување забелешки : 1.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. 3. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Може исто така да треба да splice конекторот. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно. 4. За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.И ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,A/C Компресор & Спојки
Година:
1985-
Објектот Тежина:
8kg
Име На Модел:
WXNS079
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил MOodel:
nissan x-trail
Компресор Модел:
DKS
Жлебови:
1PK
макара дијаметар:
-
ОЕМ #:
-
Напон:
12V
Ладилни:
R134a
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Nissan

Најдобрите понуди во категоријата