Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
(1 BUC) 12VDC Жичен Home Security Protection Јаглен Природен Гас LPG Аларм детектор на истекување на Гас сензор вклучите NC/НЕ реле излез

(1 BUC) 12VDC Жичен Home Security Protection Јаглен Природен Гас LPG Аларм детектор на истекување на Гас сензор вклучите NC/НЕ реле излез

DEN 448.00
DEN 471.36
 

Това е достапна
Износ

Функција 1.Донесен посебен гас сензор, никогаш не obtuse ,пониска потрошувачка, продолжување на користење на живот 2.особено дизајн , открива јаглен, гас ,природата гас LPG . 3. единствен чип ,self-тест, анти-грешка алармот, стоп за истекување алармот, стабилен и мирување. 4.независна & мрежна опција, блиц и звук на алармот, БЕЗ/ NC излез, авто мод . 5. инсталација факултативна : ѕид монтирани / таванот монтирани 6. Не аларм кога electrify во три минути.
Технологија на ветер : 1.откривање на гас : јаглен, гас, природен гас, ЛПГ гас 2.алармот густина : јаглен, гас 0.1-0.5%; природата гас 0.1-0.3% ;ЛПГ гас 0.1-0.5% 3.работен напон : DC12 V 4.работна околина : температура : -10-50ºC релативна влажност помалку од 97% 5.работат на струјата : ≥100m A 6. алармот глас : ≥85db 7. responce време : ≤20 секунди , според гас густина 8.надворешни димензии : 80*75*29(mm)

Повеќе информации

Тип:
Јаглерод Моноксид Детектори
Бренд Име:
qiaoandianzi
Број На Модел На:
sf-110
боја:
Бела
Употреба:
Лични
Применливи гас:
Јаглен, Гас/Природен Гас/LPG
Работат на струјата:
подолу 156mA
Работна температура:
-10 до 50 степен
Алармот густина:
6%LEL
Алармот Во Режим:
Звук/LED блиц/NC/НЕМА излез
Алармот на звукот во слушалката:
70DB во 1m
Работни релативна влажност:
помалку од 95%RH
Алармот реагира одложување:
под 30 ГОДИНИ

Најдобрите понуди во категоријата