DC-TDFL01 дијамант 3 инчен 80mm дијамант влажни кат полирање влошки за гранит,мермер и конкретни кат

DC-TDFL01 дијамант 3 инчен 80mm дијамант влажни кат полирање влошки за гранит,мермер и конкретни кат

DEN 1055.52
 

Това е достапна
Износ


80mm 3 инчен кат полирање влошки Опис на Производот
Вовед
DC-TDFL01 дијамант влажни кат полирање подлоги се користат по метал-чип кат polishin gpads.Со висок дијамант концентрација,никогаш не useing Псо мелење додаток во однос на подот полирање влошки на пазарот.Нашите дијамант влажни кат полирање влошки се desinged за голем спектар на примена и може да се користи за гранит,мермер и конкретни подот.Тие се со способност за високо сјајни степен.
Детали Слики :
Производи информации :
Надворешниот Дијаметар(mm)
80mm
големина на : (инчи)
3 инчи
Ронки :
50# 100# 200# 400# 800# 1500# 3000#
Дебелина(мм) :
5mm
Вртежи во минута :
4500
Квалитет :
Класа
Подлога Материјал
Смола+Дијамант
полирање подлога(мокра или сува)
сува и влажна
ОБЈЕКТОТ
DC-TDFL01
Примена :
Гранит ,Бетон,Мермер,камен
Магистерски Пакет/Тежина (килограми)
7pcs/set
G. W
На 0,4 kg/set
Н W
0.35/set
Производи карактеристики
дијамант влажни кат полирање влошки
1, влажни полирање;
2, мазна полирање;
3, Брзо полирање без scrach; Информациите на Компанијата
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти, видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.
Овој Дијамант Полирање Подлога / Shuimo парче со следниве машини и опрема за користење :
Забелешка : Ако сте заинтересирани во сите производи, ве Молиме да ни кажете што Stly и Ронки сакате .Благодарам многу! Ве молиме да ни испратите порака , или e-Mail, ако ние не сме на on-line . ние ќе ви одговори да што ПОБРЗО. Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов. Доколку купите повеќе објекти од нас, ние може да ги поддржат во комбинација на превозот и испорака полнење попуст. За Превозот : Ако производи не Надминува 2 KG, можете да изберете да превозот од Кина Пост Воздух Mail повеќе поевтини поштарина, но ве молиме да се чека таа трпеливо. можеби превозот време ќе биде малку подолг. Ако во текот 2 KG ,ве молиме изберете express, како EMS , DHL, UPS-от, Fedex ,итн. според вистинските поштенски Пресметка Ако треба оваа точка итно, ве молиме изберете друга експрес, на пример ( ЕМС DHL ПРОЗОРЦИ, Fedex , итн.). Време на испорака : а, ПРОЗОРЦИ/DHL/ФЕДЕКС/ТНТ превозот време се земе од 3-7 работни дена, EMS зема 7-15 работни дена;b, HK/Кина Воздухопловната брод во Азија, Западот Евра, Северна Америка се земе 7-15 работни денови, и бродот на Јужна Америка, средниот Исток, Источна Евра, Африка земе 15-30 работни дена Продавачот заложби : Нашата цел е да се гарантира целосна сатисфакција. Имаме проверени внимателно пред превозот секој објект .И се надеваме дека ќе бидете задоволни. Сите продажни се конечни. Ве молиме да ни даде на својата цел и ја вашата адреса за испорака од страна на e-mail прецизно. ве молиме проверете парцела внимателно пред да потпише за тоа. Ако вие?повторно не се задоволни со точка од која било причина , ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена по приемот на објектот; Повратни информации : 1.

Повеќе информации

DIY Материјали:
Водовод
Употреба:
камен или од бетон кат полирање
Бренд Име:
casaverde
is_customized:
Yes
Големина:
3 inch (80mm)
Материјал:
Смола+Дијамант
Број На Модел На:
DC-TDFL01
Абразивни Зрна Големини:
50#---3000#
боја:
Бела
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Дебелина:
5mm
Ронки:
50#,100#,200#,400#,800#,1500#,3000#
Дијаметар:
3 инчи
Големина:
80mm
Примена:
влажни полирање на подот
Пакет:
7pcs/set/картон

Најдобрите понуди во категоријата