Големиот формат на висока резолуција УВ flatbed 3d печатач WANHAO D5S 3d печатач на топла продажба, со 2GB SD картичка и 1kg филамент слободни

Големиот формат на висока резолуција УВ flatbed 3d печатач WANHAO D5S 3d печатач на топла продажба, со 2GB SD картичка и 1kg филамент слободни

DEN 76704.00
 

Това е достапна
Износ


Големиот формат на висока резолуција УВ flatbed 3d печатач WANHAO D5 S 3d печатач на топла продажба, со 2 GB SD картичка и 1kg филамент слободни
Дигитална 3d печатач Wanhao D5 S Печатач
Вовед :
Duplicator 5s - 3d печатач машина е дизајниран за печатење на големи димензии на објектот. Ние дизајн за Дизајнер, индустријата и ниво на употреба. Advaced карактеристики : полесни екструдиран, подобра резолуција. 8мм Х оската, помалку виткање, помалку деформација. чиста месинг лого, прецизни и подолг живот. секој мотор со ладење потоне. силен челик платформа, без тресење, без деформација. индустриски 16mm Топката Завртка уникатен вентилаторот за ладење лесна контрола, лесно оди
МЕХАНИЧКИ СОПСТВЕНОСТ Испорака тежина : 40 kg (86 lbs) Snap-на,snap-оф филамент assemblie
МЕХАНИЧКИ СОПСТВЕНОСТ Линеарна топката лежишта Прецизност земјата Core XY. Целосна Екстремни Рок XV челична конструкција
ЕЛЕКТРОНИКА СОПСТВЕНОСТ 4 оска, 1/16 микро-повлекува моторна контрола 4x20 LCD карактер екранот и вртење и притиснете control pad Piezoelectric ѕвончето Универзална Напојување : 115-250 V, 50/60 Hz, 4.0 A (влез), и се IEC кабел
СОФТВЕР : Wanhao Maker Компатибилност : Linux, OSX и Windows Печатите од SD картичка или преку USB
ПРЕГЛЕД на карактеристики КАРАКТЕРИСТИКИ се Изгради волумен Слој дебелина Изберете 0.02-0.4 mm кој е прилагодлив од страна на софтвер Акции млазницата дијаметар Акции 0.4 mm Брзина 20-300 mm/s Проток Околу 200 cc/час Екструдер Температура се Препорачува Максимум 200-230 C Позиционирање прецизност од 2,5 micron на Z оската 11micron на XY оска
МАТЕРИЈАЛИ со Вжарено дијаметар : 3.0 mm
Општа Сопственост
Интерфејс
SD или USB2.0
Макс Печатење Објект Големина
290*190*590mm
Екструдер bowden Екструдер Макс брзина на печатење
150mm/s Рамка Челик случај на Текст формат STL Излезен формат *.Јас
Бучава
48 decibel за време на печатење
Слој Дебелина
20 micron - 300micron
Железнички систем на заклучување
CNC Алуминиумска Рамка Кастинг
Димензија
Производ димензија
46x53x83cm
Пакување димензија
61x57x95cm
Тежина
45kg
Материјална Поддршка
PLA
Материјал Големина
3.00 mm filaments
Материјал големина барање
3.00+-0.1 mm
Сензор На Температура На
thermocouple температурни сензори
Без разлика дали сте се има проблем со нешто сте ги купиле од нас, или само да имате некои прашања, ние сме среќни да ви помогнат. Секогаш кога имате некое прашање, само глава во текот на поддршка на wanhao3dprinter.com за да стапите во контакт со нашиот тим.
Ние да се потрудиме да се вратам на вас како е можно поскоро и да се понуди e-mail услуга понеделник-сабота. Треба да се добие одговор во рок од 24 часа. Ние, исто така, распоред на телефон поддршка сесии, колку што е потребно. Започнете билет со нас, и ако ние не може да се реши брзо преку е-маил, ние ќе бидеме среќни да ви зборувам.
Гаранција, се Враќа, и да се Замени
Wanhao производи не носат долгорочна гаранција. Враќа се можни само на неискористените објекти, во рок од 7 дена од денот на приемот. Ние ќе ви обезбедиме делови или услуга на предмети што се докаже да биде неисправен од времето на производството, и ние ќе работиме со вас за да го добиете вашиот печатач работи повторно.
Зошто да изберете WANHAO? Имаме најдобар тим. имаме напредна технологија. имаме најдобра по-продажба на услуги, и ние исто така, се утврдени за 31 по-продажбата на услугата сајтови сите во текот на зборот. Нашите производи имаат max печатење објект големини во споредба со другите печатач.
WANHAO има вклучи во 3 D печатач поднесени од почетокот на 2011 година. Неколку Roommates користат сите нивни џеб пари и купи едно-O-Matic од Makerbot.

Повеќе информации

Бренд Име:
WANHAO
Брзината На Печатење Во Боја:
150mm/s
Број На Модел На:
D5S
Макс Печатење Објект Големина:
290*190*590mm
печатење материјал:
PLA, PVA 3.0 mm за 3d печатач
Екструдер:
bowden Екструдер За 3d печатач
Интерфејс:
SD или USB2.0
Софтвер:
Wanhao Imaker
Излезен формат :
*.Јас
Бучава:
48 decibel за време на печатење
Тежина(кг):
39kg
Вкупната големина(cm):
46x53x83cm
Пакување Големина(cm):
61x57x95cm

Најдобрите понуди во категоријата