#htmlcaption1

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС50 DA Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 50 A Оценет Напон 250 VAC Текст 332 VDC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеНие сме фабрика,ние може да обезбеди OEM услуга да се печати вашето лого на Реле,ако добиете каква било потреба, слободно контактирајте со нас да ни испратите порака.

Опис на производот =Околу нас= Ние сме лидер на пазарот во онлајн eдистрибутери и БУМ решенија Ако купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, и јас ќе нудат поволни цени...

HF32 F5 VZS3 5 Метри JZC32 F005ZS3 5 A 250 VAC / 30 VDC SUBMINIATURE СРЕДНО МОЌ РЕЛЕ

5 PCS 8 Канал 12 V Реле Модул светилка Ниско ниво за Arduino SCM Домаќинство Апаратот КонтролаКарактеристики : Сосема Нов и Висок Квалитет.8канал 12 V реле модулСо статус индикатор светилкаРеле сите на / реле сите надворКомпатибилен со Arduino AVR РАКА DSP СЛИКСпецификации : Излез контакт капацитет : 10 A 250 VAC / 10 A 30 VDCНапон : 12 VПакет се вклучени : 5 X8Канал 12 V Реле Модул

HF32 F12 VHS3 4 метри група на нормално отворен JZC32 F012HS3 12 V 5 A 250 VAC / 30 VDC SUBMINIATURE СРЕДНО МОЌ РЕЛЕ

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

Модел No : LY4 NJ LY4 NJ HH64 PКоличина : 1pcsСерпентина Напон : DC24 VТип : 4 PDT 14 Игли 4 БР 4 NCКонтакт Капацитет : 10 A 240 VAC / 10 A 28 VDCВкупната Големина( Приближно ) : 40.5 x 27 x35mm / 1.6" x 1.1" x 1.4"(L*W*H)Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1530days...

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

177.12 163.00

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

360.00 331.00

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

Нов и оригинален SAP48100 D ЗЛАТО Една фаза Цврста состојба реле Рбс реле 332 VDC, 40480 VAC 100 AПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

2088.48 1921.00

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

Нов и оригинален SAP4890 D ЗЛАТО Една фаза Цврста состојба реле Рбс реле 332 VDC, 40480 VAC 90 AПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Опис Сосема нов тешки SPST релеи 12 Volt 40 amp 5prong релеи Механички живот од 10.000+ циклуси Тешкидолжност влијание моделирани реле штекер со 5 ЖИЦИ Interlocking реле приклучоци 40 A серпентина капацитет во можност да се справи со оние висока тековните апликации со леснотија Стотици користи вклучуваат стартер убива, domelight надзор, trunk премиерот, поларитетот промени,моќ заклучување на вратата / actuator контрола, промена на ниско тековната излез на висока струја,додадете палење / додаток излези, контрола на мотори / други електроника, Тоа е исто Така погоден за автомобилот се користи за контрола, алармите, рог, светла и многу повеќе...

Кога цврста состојба реле работи, температурата е многу висока, па тоа е подобро да се користи со Алуминиумска Основа за да се избегне изгореа.Ве молиме кликнете на сликите за да купи Алуминиум База!1 компјутер РБС40 DA+1 компјутер luminum Топлина Мијалник Дисипација Радијатор Комбинација'

Изолација Отпор ≥500mΩ (500 VDC) Dielectric сила Помеѓу клиентите и контакти ≥1500 VAC1min Помеѓу отворите контакти ≥1000 VAC1min Меѓу контакти на различни полови ≥1500 VAC1min Работи / Ослободување време ≤25ms / 25ms Терминал Вид PCB & Грло Контакт Спецификација Контакт Форма 2 Z, 2 H, 2 D Контакт Отпор ≤50mΩ (1А 6 VDC) Контакт Материјал Ag Cd O, Ag Sn O 2 Контактирајте со Капацитет 10 A 250 VAC / 28 VDC Серпентина Спецификација Оценет Серпентина Моќ На 0,9 W 1.2 VA

Опис на производот =Околу нас= Ние сме лидер на пазарот во онлајн eдистрибутери и БУМ решенија Ако купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, и јас ќе нудат поволни цени...

Опис на производот =Околу нас= Ние сме лидер на пазарот во онлајн eдистрибутери и БУМ решенија...

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

Опис на производот =Околу нас= Ние сме лидер на пазарот во онлајн eдистрибутери и БУМ решенија Ако купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, и јас ќе нудат поволни цени...