Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
#htmlcaption1

1 / 10 RO20 R020 HSP .12 .15 .18 РК Nitroапарат vx Моторот се Повлече Стартер Одвратна Започнете за Хоби Модел на Автомобил Делови HPI HSP Traxxas Axial wltoys Redcat HimotoСкала : 1 : 10Бренд : RCAWDПредмет Бр...

SPECES : Модел Бр : LDX335 MG Оперативен Напон : 6.0 V7.4 VГолемина на : 40x20x40.5mm Тежина : 60gВртежен момент : 15.0 кг.cm во 6.0 V / 19.0 кг.cm во 7.4 V Брзина : 0.16 дик / 60° во 7.4 V неоптоварување тековната : 100m AКабел Должина : 30cmПакување Листа : 1 x LDX335 MG Серво

Карактеристики : Специјални основни програма за мултироторот контролори во голема мера ја подобрува гас одговор...

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 85768Дел Име : Разл Чаши (Предна / Задна) Содржи : 2 buc ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94885 / 94886, и така натаму.

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 85766Дел Име : Управување со Оружје Содржи : 1 сет ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94885 / 94886, и така натаму.

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција за Квалитет од Овој Резервен Дел е одговара за S911 S912 9115 9116 голема брзина РК камион 2.4 G РК Брод Пакет Вклучуваат : Резервен дел (како на сликата покажува) Клиент Известувања : ве Молам не понуда, ако вие не се случува да се направи исплата...

Професионални SP20 се Одржи на Возилото Универзална Нога Switch Амортизерите на Возилото За Синтисајзери Тон Модули и Тапан МашиниКарактеристики : Се одржи подножјето на возилото или контролор За синтисајзери, тон модули, и тапан машини Компатибилен со сите електронски тастатуриИме на производ : SP20 се Одржи на ВозилотоМатеријал : ЧеликБоја; Црна / БелаНа Возилото Површина : СиликонНа возилото Структура : Компресија пролетКабел Должина : Околу 1.8 m1 x SP20 се Одржи на Возилото

INJORA Метал TRX4 Предниот Браник за 1 / 10 РК Роботот Автомобил Traxxas TRX4 Axial SCX10 90046 90047 Карактеристики : Направен од висок квалитет на метал Доаѓа со LED светла, може да се инсталира на крик Роман изглед и исклучителни изработка Одговара за 1 / 10 РК Роботот SCX10 90046 TRX4 Спецификации : Име на Производ : Предниот Браник Количина : 1 Парче Боја : Црна Материјал : Метал Тежина : 170g Одговара : Traxxas Trx4 / SCX10 90046 90047 Пакет Листа : 1 * РК Роботот Предниот Браник 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

100% водоотпорниМерки : 10x15x4mmВнатрешен Дијаметар : 10ммНадворешниот Дијаметар : 15mmДебелина : 4mmКоличина : Како СликиМатеријал : Челик & ГумаУпотребливи Со : Сите РК Автомобили, Хели, како и Авиони, како што се TAMIYA / KYOSHO / TRAXXAS / HPI / ALIGN / ТИМ LOSIУпотребливи Со : И други електронски апаратиЗабелешка : ве Молиме да го прочитате вашиот настава menu (мени) за да го потврдите точната големина на лого сте во потрага за.

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

Нерѓосувачки Челик Метална Рамка 4 WD Робот Автомобил Шасија Платформа 90*90mm со 4x N20 Опрема Моторни DIY Интелигентни Возило Резервоарот Моделкарактеристики : МИНИ 4 WD автомобил шасија сите метални солиден висок капацитет Големина : 90 * 90mm висина : 55мм модел : SN140 слој растојание : 20mm N20 Моторни Параметри : 3 V, неоптоварување тековната 30ma, брзина од околу 40 револуции во минутаКога 6 V, неоптоварување тековната 50ma, на ротациона брзина од околу 76 револуции во минута Истражувачки метод се : брзина Диференцијални исто како резервоар Тежина : 192g

100% Сосема Нов Дел Бр : SP2501 Делови Име : Серво (2.5 КИЛОГРАМИ) ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Содржина : КАКО СЛИКИ

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 03028Дел Име : Успеат Безбедно за Серво ПриемникКоличина : Како Слика.Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !

10 PCS Челик Круг Топката Завртка Хексадецимален Штекер / Куче Коска Завртки Универзална Заедничкиот Управен CVD Хексадецимален Модели ЗаврткиСпецификација : Должина : 25mmТема : M5Сфера : 9mm во дијаметарМатеријал : 45 # челик (45 челик може да бидат привлечени од магнет)Пакет : 10 PCS x топката завртка

Висок квалитет на развој на ролери компатибилен за Panasonic 94 E 95 E 91 E KXMB228 C 94 E 778 228 313 318 788 258Пакување : НеутраленВреме на испорака : Во рок од 35 дена од приемот на плаќање (Зависи од цел Количество )Ние гарантираме за квалитетот и се согласувам : 1 : 1 за замена на неисправни објект (Детективска го оценувате)Плаќање : Тоа е најдобро да се користи Alipay,но исто така може да се користи western union,Банкарски трансфер,Т / Т.Превозот : Општи Изразат начин : Кина пост воздух mail HK пост воздух mail DHL ПРОЗОРЦИ ЕМС FEDEX ТНТ итн.ако ви треба со други express, ве молиме контактирајте со нас.За попродажба на услуги : (1)Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни ја дадат позитивен фидбек.(2) Ако имате нешто во неволја за нашето производство,ве молиме ги споделите со нас,ние ќе се ослободите од тоа што е можно побрзо.

Најдобрите Желби на Секој Клиенти Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме да ја проверите вашата земја политика за беспилотни летала и авиони, ако било каков проблем со царината, ние не преземаме никаква одговорност...

FPV Следи Планината Носителот на Екранот Поддршка Виткање за ПредавателотОпис : Погоден за предавателот со метални носат ,и прикажување на јарболот имаат фиксни нут Мала тежина, Висока јачина Погоден за 7inch или 8inch следењеВисок квалитет на Алуминиум LocknutМала тежина, Висока јачина ,F irmly & свитлива2.5 мм Дебел Цврсто Карбонски Влакна Свитлива Заградата за FPV се Прикаже подобро да Одговара за Предавателот Flysky Futaba FF9,T8 FG.Сликите се cardbon материјал, предавателот во слика е за демонстрираат само, не вклучувајќи ги во продажба единица.X setМатеријал за опција.Испраќачот во слика не е вклучена, за да покажат само.Внимание пред Цел : Стандардната бесплатен превозот од Кинески Регистрирате Воздух Mail , кои испорачуваат брзина не е стабилна, понекогаш и неколку дена ќе стигнат до вашата рака, понекогаш треба повеќе од два месеца, ве молиме да се признае за тоа!Ако треба побрзо и сигурна испорака метод или итно за тоа, ве молиме изберете EXPRESS !! Овој консензус е минимум почит за нашите сериозна работа, бидејќи не постои тело може да се контролира пост воздух mail превозот брзина!****Ние не се добредојдени и се спротивстави на малициозен купувачи, кои се купат и да се знае пост воздух mail превозот штета , и отворете испорака одложување спорови цел за наплата и бесплатно добивате производи...

2 S / 3 S / 4 S / 5 S / 6 S / 7 S Lipo Батеријата Биланс на Приклучокот на Полначот, 5pcs по МНОГУ Longth : за 10мм Кабел : 22 AWG Силика Гел КабелSafe Заклучување Blance конектор можеби интересно!5 PCS / МНОГУКАКО selecteВнимание пред Цел : Стандардната бесплатен превозот од Кинески Регистрирате Воздух Mail , кои испорачуваат брзина не е стабилна, понекогаш и неколку дена ќе стигнат до вашата рака, понекогаш треба повеќе од два месеца, ве молиме да се признае за тоа!Ако треба побрзо и сигурна испорака метод или итно за тоа, ве молиме изберете EXPRESS !! Овој консензус е минимум почит за нашите сериозна работа, бидејќи не постои тело може да се контролира пост воздух mail превозот брзина!****Ние не се добредојдени и се спротивстави на малициозен купувачи, кои се купат и да се знае пост воздух mail превозот штета , и отворете испорака одложување спорови цел за наплата и бесплатно добивате производи...

РК Hexa Copter Делови : КК Multicopter V2.3 ХексадецималенРоторот Лет Контролер 30 A ESC A2212 Моторни Батеријата ПропелериЕфект на сликите (Без Рамка за полнење,Радио приемник и сл...

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Лесен за инсталирање и издржливи во употреба...

DXF 7.4 V 6000m Ah 50 C 2 S Одделение А Liполи Lipo Батеријата тежок Случај со TRX Приклучок За РК Модел на Автомобил Брод Камион КабриолетЗА DXFDXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

ДеталиDIY Quadcopter 2.4 GHz, 4Aixs РК Летало ARF APM2.8 M7 N GPS 630 MM Карбонски Влакна Рамка W / Моторот ESC РеквизитиSpacifications : Wheelbase : 630mmГолемина(L*W*H) : 510*510*255mmНапојување : 700 KV Brushless Мотор 3508 / 30 A ESC Не БЕКПропелери : 1555 Карбонски Влакна ПропелериКонтрола на летање / GPS : APM 2.8 / M7 N GPSФункции : 1...

40 A Brushless ESC Брзина КонтролерСпецификација : 1 Излез : Континуирано 40 A, Пукна 60 A до 10 Секунди.2...

Функција : Влезен Напон : 100 240 V AC50 / 60 Hz Излез Тековната : 3*800m A Погоден за cell 2 и 3 cell LiPo Батерија Led Индикатор : Кога моќта е вклучено : Портокал Стојат од страна на владата : Зелена Полнење на Батеријата : Црвена Батеријата Целост : Зелена

Ји Zhan Tarantula X6 3 PCS 7.4 V Батерија 1200m Ah и Полнење Линија H16 MJX X101 WLtoys V666 Четири Оска Авиони Делови Пакетот вклучува : 3 PCS литиум батерија 1 PCS конверзија линија

1806 2400 KV Контрастрелките на часовникот CCW Brushless Мотор Мини Мултироторот Мотор за 250 Низ FPV КК 260 РК Quadcopter Авиони KV : 2400 Stator дијаметар : Φ18 Моторни Тежина : 16g без кабел напон : 23s Максимална струја : 6.5 Максимална моќност : 70 WКоличина : 1 buc1806 2400 KV насока на стрелките на часовникот Г.С...